ibiza-overview-01x.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Jak na Ibizu

Využijte cestovní kancelář nebo agenturu

Nejsnazší způsob, jak se dostat na Ibizu je přes cestovku. Využijte nabídku zájezdů na Ibizu od cestovní agentury eTravel.cz. Výhodou dovolené s agenturou je fakt, že se nemusíte zbytečně o nic starat. Navíc si můžete zvolit možnost all inclusive a bude o vás dobře postaráno po všech stránkách.

Letecky na Ibizu

Velká většina lidí volí jako nejsnadnější způsob dostat se na Ibizu leteckou dopravu.

Během letní turistické sezóny fungují přímé lety na Ibizu z mnoha velkých evropských měst. V zimní sezóně patrně poletíte s přestupem přes některé španělské město (Barcelona, Madrid, Palma de Mallorca). 

Letiště  - Aeroport d'Eivissa - Aeropuerto de Ibiza

Letiště se na Ibize nachází asi 7 km západně od hlavního města Eivissa, administrativně spadá do oblasti Sant Josep.

Kód letiště: IBZ

Tel.: (+34) 971 809 000

Pokud přiletíte na Ibizu organizovaně s cestovní kanceláří, do místa ubytování Vás dopraví autobus přistavený u letiště. Pokud přiletíte tzv. "na vlastní pěst", můžete využít autobusové linky z letiště (Linea 10), taxislužby nebo si přímo na letišti půjčit auto v některé z autopůjčoven.

Autobusová linka (Línea 10) z letiště do hlavního města Eivissa funguje v létě od 6.30 hod. do 23.30 hod. a autobusy odjíždí od příletové haly letiště každou čtvrthodinu. V zimě je odjezd autobusu od letiště každou půlhodinu. Aktuální jízdní řád hledejte na webových stránkách : www.ibizabus.com

Na letišti jsou k dispozici taxíky, ceny nejsou nijak závratné. O prázdninách se může stát, že na taxi budete čekat delší dobu. Cesta taxíkem do Eivissy trvá asi 15 - 20 minut a bude vás to stát okolo 15 €. Do měst Sant Antoni a Santa Eulària des Riu pojedete okolo 25 - 30 minut a zaplatíte asi 25€.

Booking 468x60 cs


Lodní doprava

Ibiza je dostupná také po moři. Trajekty pravidelně odplouvají z kontinentálního Španělska. Vybrat si můžete mezi Barcelonou, Valencií, Denií a Alicante.

Nejkratší plavba na Ibizu je z přístavu Dénia, super rychlé lodě (Super Fast Ferry) překonají vzdálenost mezi Denií a Ibizou za dvě hodiny, trajekty odplouvají denně.  Z Valencie doplujete na ostrov Ibiza za 5 hodin. Trajektu z Barcelony trvá cesta 9 hodin.

Mezi španělskou pevninou a Ibizou zajišťuje trajektovou přepravu několik společností:

Baleària    www.balearia.com

Společnost Baleària provozuje nejen trajektové spojení Ibizy s pevninským Španělskem, ale také mezi Baleárskými ostrovy. Velmi oblíbené jsou plavby mezi ostrovy Ibiza a Formentera.

Acciona Trasmediterránea  www.trasmediterranea.es

Iscomar  www.iscomar.com

Rezervaci lodních lístků provedete on-line prostřednictvím webových stránek jednotlivých společností (ve španělštině, angličtině nebo francouzštině).

Doprava trajektem na Ibizu je skutečným zážitkem. Není nic krásnějšího, než připlout lodí  k břehům Ibizy, pohled na hlavní město Eivissa z moře patří k těm nejnádhernějším ve Středomoří.

Výhodou trajektu je i možnost přepravy vlastního auta na ostrov, což oceníte hlavně tehdy, pokud plánujete pobýt na Ibize delší dobu. Trajekty jsou připraveny i na přepravu zdravotně postižených osob se sníženou pohyblivostí. Zvířecí miláčci mohou také na palubu, lodě jsou na to speciálně vybaveny.

Náš tip:

Provoz na moři kolem Ibizy lze sledovat na webové adrese: www.marinetraffic.com

 

Letenky

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat