ibiza-overview-01x.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Doprava po ostrově

Po ostrově můžete cestovat autobusy a taxíky, nejlepší možnost je využít služby některé  autopůjčovny a pronajmout si auto, motocykl nebo skútr. Na ostrově jsou k dispozici také půjčovny kol.


Autobusy na Ibize

Autobusové linky fungují spolehlivě a jsou poměrně levné. Dopravíte se s nimi nejen do měst a vesnic, ale i k některým atraktivním plážím.  V hlavní turistickou sezónu jezdí více spojů, využít můžete i tzv. discobus, který po celou noc pendluje mezi věhlasnými ibizskými kluby,  většími městy a turistickými rezorty. www.ibizabus.com

 

Taxi na Ibize

V některých případech, pokud Vás cestuje víc, je výhodné vzít si taxi. Ve městech stojí taxíky v centrech, na určených stanovištích.  V ostatních obcích je nutné přivolat si taxi telefonem. Telefonní čísla na radiotaxi:

Eivissa: tel. 971 389 483

Santa Eulària des Riu: tel. 971 330 063

Sant Antoni de Portmany: tel. 971 343 764

Sant Josep de sa Talaia: tel. 971 800 080

Sant Joan de Labritja: tel. 971 333 333

Taxi pro zdravotně postižené osoby se sníženou pohyblivostí: tel. 971 343 704

Za taxi na Ibize zaplatíte podle počtu ujetých kilometrů na taxametru. Cena za ujetý kilometr se liší podle toho, jestli cestujete přes den nebo v noci, dražší tarif platí v noci, také v neděli a o státních svátcích. K ceně se automaticky připočítává základní sazba za nástup na ulici nebo přivolání taxi telefonem, na letišti a v přístavu se platí ještě extra nástupní taxa navíc. A samozřejmě jsou stanovené poplatky za denní a noční čekací dobu. Přesto nejsou ceny nijak závratné. Například cesta taxíkem z letiště do centra hlavního města Eivissa vyjde přes den asi na 15€, v noci zaplatíte asi o necelé 3€ navíc.  V hlavní sezónu se může stát, že na taxi budete čekat hodně dlouho nebo žádný neseženete.

Orientační kalkulačka pro výpočet ceny za jízdu taxíkem: Worldtaximetr

 

Autem po Ibize

Nejlepší možnost, pokud chcete skutečně poznat Ibizu, je pronajmout si auto z půjčovny. Autopůjčovny najdete ve všech městech, turistických letoviscích a na letišti. Auto si můžete půjčit také přímo v hotelu, téměř do všech hotelů  v určené dny dochází zaměstnanci autopůjčoven, kteří vám pronájem zprostředkují a auto přistaví k hotelu. Opět platí, že v letní sezóně může nastat problém, že už auto nebude k dispozici. Jestliže plánujete dovolenou na Ibize o prázdninách, zajistěte si pronájem auta dopředu.

 

Lodní doprava

Jako na každém ostrově, tak i na Ibize funguje pravidelná lodní doprava, lodě vás pohodlně dopraví k mnoha oblíbeným plážím. Individuálně je možné využít i tzv. vodní taxi, které Vás dopraví na Vámi určené místo.

 

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat