ibiza-overview-01x.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Rady na cestu

Rady pro cestu na Ibizu.

Jak na Ibizu

Využijte cestovní kancelář nebo agenturu

Nejsnazší způsob, jak se dostat na Ibizu je přes cestovku. Využijte nabídku zájezdů na Ibizu od cestovní agentury eTravel.cz. Výhodou dovolené s agenturou je fakt, že se nemusíte zbytečně o nic starat. Navíc si můžete zvolit možnost all inclusive a bude o vás dobře postaráno po všech stránkách.

Letecky na Ibizu

Velká většina lidí volí jako nejsnadnější způsob dostat se na Ibizu leteckou dopravu.

Během letní turistické sezóny fungují přímé lety na Ibizu z mnoha velkých evropských měst. V zimní sezóně patrně poletíte s přestupem přes některé španělské město (Barcelona, Madrid, Palma de Mallorca). 

Číst dál...

Důležité kontakty

Důležité telefonní kontakty a adresy

Zde najdete přehled užitečných telefonních čísel a adres, které Vám mohou pomoci v nouzi:

Telefonní číslo pro tísňové volání na Ibize - 112.  Platí pro policii, hasiče a záchrannou službu první pomoci. Operátor s Vámi bude hovořit španělsky, anglicky nebo německy. Volání na toto číslo je zdarma.

Číst dál...

Doprava po ostrově

Po ostrově můžete cestovat autobusy a taxíky, nejlepší možnost je využít služby některé  autopůjčovny a pronajmout si auto, motocykl nebo skútr. Na ostrově jsou k dispozici také půjčovny kol.

Číst dál...

Turistické informační kanceláře

Turistické informační kanceláře najdete ve větších městech a turistických rezortech. Ve všech pobočkách podávají informace, které Vám velmi dobře poslouží, pokud hledáte ubytování, restauraci, dopravní spojení, kontakty na úřady atd. K dispozicí jsou různé mapky, popisy turistických tras a prospekty v několika jazycích. Dozvíte se také o rozličných kulturních akcích odehrávajících se na ostrově Ibiza a získáte přehled o otvíracích dobách v muzeiích, jeskyních apod.  Kanceláře a stánky s informacemi jsou označeny jako Oficines d'informació turística (Oficinas de información turística).

Číst dál...

Pronájem auta

Pokud chcete skutečně poznat Ibizu, je téměř nutnost vypůjčit si auto v půjčovně. V letní sezónu je vhodné zajistit si rezervaci automobilu předem, jinak se může stát, že na vás auto prostě nezbude.

Číst dál...

Pošta

Pošta se ve Španělsku jmenuje Correos a její pobočky a poštovní schránky na ulici snadno poznáte podle nápadného žlutomodrého loga. Je o ní známo, že nepatří zrovna mezi nejrychlejší.

Pošta ze Španělska do Česka putuje někdy déle než týden. Poštovní známky se kupují na poštách nebo v novinových stáncích (estanco) a pokud Vám je prodavač k pohlednicím sám nenabídne, požadujte sellos (vyslov sejos). Známky na obyčejné standartní psaní nebo pohlednici do Evropy stojí 0,70 € (aktuální cena pro rok 2012). Nezapomeňte na konec adresy vepsat název státu, do kterého psaní nebo pohlednici posíláte, v případě České republiky napište República Checa.

Číst dál...

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat