ibiza-overview-05x.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Letoviska na západě

Na západním pobřeží ostrova Ibiza nenajdete jen proslulé a velmi rušné město a letovisko Sant Antoni de Portmany (San Antonio), poměrně živý a rušný záliv Badia de Sant Antoni a mnohem klidnější malý rezort Cala Gració. Naopak velmi klidné až idylické rezorty jsou Cala Vedella (Cala Vadella) a Cala Tarida.

 

Sant Antoni de Portmany (San Antonio)


Letovisko a město Sant Antoni de Portmany (San Antonio) se nachází na západním pobřeží Ibizy a patří k těm vůbec nejrušnějším na ostrově. Ubytování tady hledají převážně návštěvníci nočních klubů. Jedny z nejznámějších ibizských nočních klubů - Es Paradis a Eden stojí přímo v centru města, nedaleko přístavu. Nejživěji je v části města, které se říká West End a také v oblasti Sunset Strip, kde se nachází známé chill out bary, jako třeba populární Café del Mar nebo Mambo. Sunset Strip je také vyhlášené místo, kam stovky lidí chodí pozorovat působivý západ slunce. K procházkám láká okolí přístavu s promenádou Passeig de Ses Fonts. V její blízkosti stojí známé Kolumbovo vejce, skulptura, která připomíná slavného Kryštofa Kolumba. V přístavu panuje čilý provoz a nabídka lodních výletů je opravdu bohatá. Městská pláž v Sant Antoni de Portmany je písečná, dobře udržovaná, moře mělké a čisté, bezpečné ke koupání. Nudit se tady zajisté nebudete, k dispozici je mnoho vodních atrakcí a sportovních aktivit. Letovisko bývá často označováno jako turistický ráj a to díky dostupnosti všech možných služeb, které budete chtít využít na dovolené. V rezortu jsou stovky restaurací všech cenových kategorií a nabídka ubytování je široká, od jednoduchých hotelů až po ty luxusní. Obecně platí, že pokud se rozhodnete pro dovolenou v Sant Antoni de Portmany (San Antonio), pečlivě zvažte, jestli Vám toto letovisko bude vyhovovat. O prázdninách jsou tu noci skutečně divoké a není to rozhodně vhodné místo pro děti. Na začátku a na konci turistické sezóny se letovisko změní v mnohem přívětivější a klidnější místo.

 

Badia de Sant Antoni (Bahia de San Antonio) - rezorty v zálivu Sant Antoni


O něco klidnější atmosféra než v Sant Antoni de Portmany (San Antonio) panuje v zálivu Badia de Sant Antoni, jižně od města. Je to typický prázdninový rezort se vším všudy. Najdete tady veškerou vybavenost - obchody, supermarkety, restaurace, bary, kavárny a zábavné atrakce pro děti i dospělé. Oblíbená je zejména lokalita Port d´Es Torrent. Pláže v zálivu jsou písečné a spíš menší velikosti - Port d´Es Torrent, Es Pouet, Platja des Pinet, Platja d'en Xinxó (Playa Bella), Platja d'Estanyol. Turisté ubytovaní v zálivu často využívají autobusové a lodní dopravy na nedaleké pláže Cala Bassa a Platges de Comte, které leží v nádherném přírodním prostředí.


Cala Gració


Malý, ale moc příjemný a poklidný rezort Cala Gració, leží překvapivě jen 2 km severně od rušného Sant Antoni de Portmany. Krásná zátoka, chráněná dvěmy mysy, ukrývá hezkou písečnou pláž Cala Gració. Okolí je porostlé borovicemi a z celého místa dýchá příjemná atmosféra. Ubytování nabízí několik hotelů a prázdninový klub. K dispozici je několik barů a restaurací. Malé letovisko Cala Gració je velmi oblíbené místo, kde strávit rodinnou dovolenou.

 

Cala Tarida


Letovisko Cala Tarida se nachází na západním pobřeží ostrova Ibiza, zhruba 7 km jižně od města Sant Antoni de Portmany a je to velmi oblíbený rodinný rezort. Hotely jsou vesměs umístěny v kopcích nad překrásným zálivem. Pláž Cala Tarida patří k nejkrásnějším na Ibize, proslulá je čistota a nádherné zbarvení moře. Vynikající výběr vodních aktivit zaručuje, že budete mít o zábavu postaráno. Oblíbené je zejména potápění a šnorchlování. V rezortu je několik obchodů s potravinami, plážovým vybavením a suvenýry, restaurace a bary. Dopravní spojení zajišťuje autobusová linka do Sant Josep de sa Talaia a Sant Antoni de Portmany. V letním období funguje i pravidelné lodní spojení s přístavem v Sant Antoni de Portmany.


Cala Vedella (Cala Vadella)


Malinký rezort Cala Vedella (Cala Vadella) leží na západním pobřeží Ibizy, asi 10 km jižně od Sant Antoni de Portmany. Je oblíbený u rodin s dětmi a u všech, kteří hledají klidnou atmosféru v krásném přírodním prostředí. Ubytovat se můžete v apartmánech nedaleko pláže. Přírodní, písečná pláž Cala Vedella se nachází přímo v centru obce. Je velmi dobře chráněna a bezpečná pro koupání. Čisté moře v malebné zátoce láká k provozování rozmanitých vodních sportů. V rezortu Cala Vedella (Cala Vadella) je k dispozici menší supermarket, několik restaurací a barů.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat