ibiza-overview-05x.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Letoviska na východě

Na východním pobřeží Ibizy leží město a letovisko Santa Eulària des Riu (Santa Eulalia del Rio), jen několik kilometrů od něj se nachází příjemné turistické rezorty Es Canar (Es Caná) a Cala Llonga.


Santa Eulària des Riu (Santa Eulalia del Rio)


Třetí největší město na ostrově je jedním z nejpříjemnějších turistických destinací na Ibize. Santa Eulària des Riu (Santa Eulalia del Rio) je oblíbená nejen mezi rodinami s dětmi, ale svou dovolenou tady tráví i ti, kteří sice mají rádi zábavu, tanec a noční život, ale ne v takové přemrštěné míře jako třeba v Sant Antoni de Portmany (San Antonio) nebo v Eivisse. Pláže v Santa Eulària des Riu jsou písečné a nabízí veškerou vybavenost a komfort, jaký si jen můžete přát. Hlavní atrakcí v blízkosti pláže je krásná přímořská promenáda, lemovaná bary, kavárnami a restauracemi. K procházkám láká okolí přístavu a oblast kolem řeky Riu, jediné řeky na Baleárských ostrovech. Dávná a pestrá historie Ibizy na Vás dýchne ze starého centra města, které leží na kopci Puig de Missa nad městem. Kromě překrásného kostela tady stojí hned dvě zajímavá muzea - Museu d´Etnografia d´Eivissa a Museu Barrau. V moderním středu města se báječně nakupuje nejen v obchodech, ale i na tržištích. Ochutnat speciality místní i mezinárodní kuchyně můžete v desítkách vyhlášených barů a restaurací, ty nejznámější hledejte na ulici Carrer Sant Vicent.

 

Cala Llonga


Prázdninový rezort Cala Llonga na východě Ibizy, leží jen 5km jižně od města Santa Eulària des Riu a 10 km severně od hlavního města Eivissa. Je to jeden z nejoblíbenějších rodinných rezortů na ostrově. Dlouhou a dobře chráněnou zátoku mezi vysokými útesy zakončuje široká písečná pláž Cala Llonga. Moře je málo hluboké, klidné a bezpečné pro děti. Přímo na pláži je umístěno i dětské hřiště. Přímo na pláži si můžete vybrat ze široké nabídky vodních sportů. Celý rezort má nepřeberné množství služeb a skýtá spoustu možností jak strávit volný čas. Dopravní spojení zajišťuje pravidelná autobusová linka a v hlavní turistickou sezónu funguje i lodní doprava mezi letoviskem Cala Llonga a městy Eivissa a Santa Eulària des Riu (Santa Eulalia del Rio).


Es Canar (Es Caná)


Es Canar (Es Caná) leží necelých 5 km severně od města Santa Eulària des Riu (Santa Eulalia del Rio) a dá se zařadit mezi ty klidnější destinace. V centru najdete spoustu obchodů, restaurací, barů a kaváren. Na malý rybářský přístav navazuje písečná pláž Platja des Canar, kterou lemují borovice. Voda v moři je čistá a koupání bezpečné i pro malé děti. Vyzkoušet můžete mnoho vodních sportů a aktivit, z místního přístavu také pravidelně odplouvají menší trajekty do měst Santa Eulària des Riu a Eivissa. Na výlet po okolí se dá jet i turistickým vláčkem, což ocení především děti. Es Canar je proslulý díky tzv. hippie trhům, které se konají nedaleko od centra letoviska, v klubu Punta Arabí.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat