ibiza-overview-05x.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Letoviska na jihovýchodě

V jihovýchodní části ostrova Ibiza se nachází hned několik prázdninových letovisek. Mnoho ubytovacích možností naleznete přímo v hlavním městě Eivissa, které přes den působí klidně až poněkud ospale, ale večer to tady ožije a proslulý noční život se odehrává hlavně v okolí přístavu a v uličkách starých rybářských čtvrtí. Jen kousek od hlavního města Eivissa (Ibiza cuidad) leží známý rezort Platja d´en Bossa (Playa d'en Bossa), který patří k těm vůbec nejživějším a nejrušnějším na Ibize a vyhledávají ho ti, kteří přijeli na Ibizu za zábavou a kvůli nočním klubům. Ze stejných důvodů a skoro stejně tak rušné je letovisko Figueretes (Figueretas), leží jen pár minut od centra Eivissy. Naopak jako klidný rezort se dá označit Talamanca, ležící východně od centra hlavního města Eivissa, a to i přesto, že je od něj vzdálena jen necelé 2 km.

 

Eivissa (Ibiza cuidad)


V hlavním městě ostrova Ibiza - Eivissa (Ibiza cuidad) je celá spousta ubytovacích možností . V centru města naleznete mnoho hotelů a útulných hotýlků, některé standartní, jiné luxusnější. Po setmění ožije centrum města velmi rušným životem, nejživěji je v okolí přístavu a v uličkách starých rybářských čtvrtí Sa Penya a La Marina. Vždyť slavné ibizské noční a taneční kluby jsou z centra Eivissy na dosah ruky. Eivissa však má co nabídnout i milovníkům památek a historie, vždyť historická část města, tzv. Dalt Vila, je dokonce zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví Unesco. Navštívit můžete několik zajímavých muzeí, galerií a expozic. K nejzajímavějším patří prohlídka punské nekropole.


Figueretes (Figueretas)


Letovisko se nachází na okraji hlavního města Eivissa a patří k těm rušnějším. Písečnou pláž Ses Figueretes lemuje promenáda, která se večer promění v menší tržiště. Za promenádou stojí hotely, apartmánové komplexy, restaurace, bary a kavárny. Ses Figueretes sousedí s rezortem a pláží Platja d´en Bossa.


Talamanca


Letovisko Talamanca leží jen necelé 2 km od centra Eivissy. Patří ke klidnějším rezortům a často jej vyhledávají i rodiny s dětmi. Písečnou pláž Talamanca lemuje dřevěný chodník po celé její délce a hned za ním je množství ubytovacích zařízení, restaurací a barů. Využít můžete i pestrou nabídku sportovních a vodních aktivit. Z pláže je nádherný výhled na zátoku a město Eivissa. Mezi přístavem v Eivisse a Talamancou funguje pravidelná lodní doprava.


Platja d´en Bossa (Playa d'en Bossa)

 

Letovisko Platja d´en Bossa se řadí k těm nejrušnějším na Ibize. Je velmi populární díky dlouhé písečné pláži Platja d´en Bossa. V tomtu rezortu hledají ubytování především milovníci divokého nočního života a návštěvníci nočních klubů. Opravdu hodně rušno je tady o prázdninách, naopak mimo hlavní turistickou sezónu se rezort promění na mnohem klidnější místo a zdejší písečnou pláž navštěvují i rodiny s dětmi.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat