ibiza-overview-05x.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Pláže v oblasti Santa Eulària des Riu

Pláže oblasti Santa Eulària des Riu se rozkládají na východě a severovýchodě ostrova Ibiza. Turisté často navštěvují  pláže Platja d´es Canar, Cala Llonga a Es Figueral, které se nacházejí v oblíbených turistických rezortech. Příjemná atmosféra panuje na městské pláži Platja de Santa Eulària des Riu, kterou lemuje krásná pobřežní promenáda. Vyjímečná je pláž Cala Boix s tmavým pískem, rybářská zátoka s malou pláží Es Pou des Lleó i zcela přírodní pláž Cala Mastella.  Přátelská atmosféra panuje na krásné pláži Cala Llenya, pláže Cala Martina a Cala Nova jsou ideální pro potápění a surfing.  K nejhezčím plážím ostrova patří  S´Aigua Blanca, je to jedna ze dvou oficiálních nudistických pláží na Ibize.

Cala Boix

Tato pláž je jedna z nejzajímavějších na Ibize. Nachází se v nádherné přírodní scenerii, obklopená útesy plnými zeleně. Velmi netypický je písek, který má šedou až černou barvu a nenajdete jej nikde jinde na ostrově. Voda je křišťálově čistá, azurové barvy. Pláž je otevřená k moři, proto je jedna z mála na ostrově, kde se tvoří vlny. Je velmi klidná i v hlavní sezónu. Oblíbili si ji zejména místní obyvatelé. Přístup na pláž je po velmi strmých schodech, proto není vhodná pro tělesně postižené osoby a starší lidi.

Číst dál...

Cala Llenya

Je to jedna z krásných širokých pláží s jemným bílým pískem a průzračnou vodou, která láká ke koupání především rodiny s dětmi. Nedaleký mini rezort Cala Llenya a ostatní zástavba se ukrývá v kopcích porostlých borovicemi, a proto si celý záliv dochoval téměř nedotčenou přírodní atmosféru. Pláž je hodně oblíbená mezi místními obyvateli, kteří tady o víkendu rádi se svými rodinami pořádají pikniky.

Číst dál...

Cala Llonga

Zátoka Cala Llonga s pláží je velmi oblíbený, klidný turistický rezort na východě ostrova. Oblíbili si ji hlavně rodiny s dětmi, neboť široká pláž má jemný, bílý písek, moře je málo hluboké a klidné. Přímo na pláži je umístěno i dětské hřiště.  Celý rezort Cala Llonga má nepřeberné množství služeb a skýtá spoustu možností jak strávit volný čas. Zátoka je velmi dlouhá a tak trochu připomíná fjord, který je obklopen útesy a kopci s hustou vegetací. V okolí se dají najít malé osamělé zátoky a romantická tichá místa, kde se budete moct slunit a koupat v naprostém klidu a soukromí. Dokonalý dojem kazí snad jen hotelová zástavba, která upoutá vaši pozornost na okolních kopcích.

Číst dál...

Cala Martina

Cala MartinaTento krásný záliv s pláží se nachází na východě ostrova Ibiza, jižně od letoviska Es Canar. Výhled z pláže na širé moře je velmi atraktivní díky malým ostrůvkům Illa de Santa Eulària a Illa Redona, které jsou také velmi častým cílem potápěčů. Pláž je mezi potápěči velmi oblíbená a své služby tady nabízí potápěčská a windsurfingová škola. Podmínky  k potápění a šnorchlování jsou tady výborné. Mírný vítr, který vane z moře na pevninu zase zajišťuje ideální podmínky pro surfování a plachtění. Pláž je vhodná i pro rodiny s dětmi a to díky čisté a mělké vodě. V blízkosti pláže se nachází kemp La Playa. V okolí pláže se nenachází žádné vysoké budovy, za pláží je jen nízká apartmánová zástavba. V blízkém Punta Arabí se konají populární hippie trhy.

Číst dál...

Cala Mastella

Cala MastellaOkouzlující malá zátoka v severovýchodní části ostrova Ibiza zaujme především milovníky klidu a přírodního prostředí. Úzká zátoka, ukrytá v borovicových lesích mezi kopci a skalami, je zakončena malou  pláží s přírodním pískem, kterou lemuje vzrostlé rákosí. Moře je zde velmi vhodné pro šnorchlování

Přímo z pláže spatříte ještě jednu menší zátoku s půvabnými doky pro rybářské čluny. A pokud se k ní vydáte pěšky, objevíte i vyhlášenou restauraci, kde připravují typické ibizské jídlo tradičním způsobem a na otevřeném ohni. Pokud však budete chtít ochutnat místní pokrmy z ryb, musíte si rezervovat stůl ráno nebo den dopředu. Údajně tady nemají elektřinu ani telefon. Její majitel každé ráno naloví čerstvé ryby, které zde potom připravuje. A o této restauraci se vypravuje jedna vskutku královská historka. Jednou prý podnik navštívil sám španělský král, který sem zavítal na své soukromé jachtě. A protože neměl rezervaci a žádný stůl nebyl volný, nebylo mu dopřáno povečeřet.

Číst dál...

Cala Nova

Cala NovaVelmi krásná zátoka Cala Nova se nachází v severovýchodní části ostrova Ibiza, je pouze 1km vzdálená od letoviska Es Canar. Dlouhá pláž se zlatým pískem je oddělena kameny na dvě části. Moře je mělké a voda průzračná. Krajina v okolí pláže je přírodní, nevidíte téměř žádnou zástavbu. Na pláži je několik restaurací a barů. Zátoka Cala Nova má velmi dobrou dopravní dostupnost. 

Střední část pláže si oblíbili nudisti. Poslední dobou je pláž populární mezi surfaři, kteří oceňují vítr, který zde vane z moře na pevninu a vytváří velké vlny. Proto vždy než půjdete do vody, zkontrolujte jaká signalizační vlajka je vyvěšena, aby vám nehrozilo žádné nebezpečí. V této oblasti se nedoporučuje plavat daleko od břehu, v některých místech jsou silné proudy. Nedaleko od pláže je umístěn kemp Cala Nova.

Číst dál...

Cala Pada

Cala PadaTato písečná pláž je velmi populární mezi turisty, protože je dobře dostupná a nabízí velké množství služeb. Milovníci vodních sportů tady mají opravdu z čeho vybírat. Najdete tady školu potápění a windsurfingu, půjčovnu lodí, šlapadel a vyzkoušet můžete i parasaailing. Oba konce pláže jsou ideální pro šnorchlování. Celá zátoka působí moc příjemným dojmem, je čistá a dobře udržovaná. Pláž a její okolí je plné borovic a typické středomořské vegetace. V hlavní sezónu funguje lodní doprava do města Santa Eulària des Riu, Eivissa, na pláž Cala Llonga a na ostrov Formentera.

Číst dál...

Es Canar

Es CanarTuto velmi oblíbenou, v létě hodně navštěvovanou pláž, najdete v dobře chráněné zátoce na východě ostrova Ibiza, přímo ve stejnojmenném letovisku. Letovisko Es Canar s pláží působí velmi klidným a příjemným dojmem a má veškeré možné vybavení pro strávení klidné rodinné dovolené. Na pláži jistě využijete široké možnosti pro provoz vodních sportů, hlad a žízeň zaženete v některé z mnoha restaurací či barů. V okolí je množství obchodů se suvenýry a plážovým vybavením. Rezort a pláž mají velmi dobrou dopravní dostupnost, navíc v sezónu funguje i lodní doprava do měst Eivissa a Santa Eulària des Riu, taktéž máte možnost vydat se po moři na ostrov Formentera. A určitě nezapomeňte navštívit proslulé hippie trhy v blízké Punta Arabí, kde máte možnost nakoupit si originální, ručně vyrobené zboží. Okolí Es Canar je jako stvořené pro toulky po pobřeží, ať už se vydáte směrem na jih do města Santa Eulària des Riu nebo na sever do zátoky Cala Sant Vicent, určitě nebudete zklamáni.

Číst dál...

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat