ibiza-overview-05x.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Platja d´en Bossa

Platja d´en BossaNejdelší písečná pláž na Ibize, Platja d´en Bossa leží na jihozápad od hlavního města Eivissa. Je to rušná pláž lemovaná hotely, bary, kavárnami a restauracemi všech cenových kategorií.  Pláž je oblíbená hlavně mezi mladými lidmi, kteří jsou většinou ubytováni v blízkosti pláže a právě odsud to mají blízko do nočních klubů.  Nejbližším klubem v blízkosti pláže je Space. Uprostřed pláže je nejživěji, najdete tady spoustu barů a kaváren, odkud zní hudba, třeba proslulý bar Bora Bora, kde se tančí na klubovou hudbu celý den.  Pokud toužíte po klidnější atmosféře, vyberte si k odpočinku nejvzdálenější, jižní konec pláže u obranné věže Torre de sa Sal Rossa. Právě tato část pláže je oblíbená rodinami s dětmi. Moře je mělké a bezpečné i pro malé děti.  Na pláži a v okolí je mnoho atrakcí, které vašim dětem zpříjemní pobyt, jsou tady hřiště, kolotoče, skákací hrady, trampolíny a navštívit můžete vodní park Aquamar. Pláž je velmi dobře vybavena pro provozování vodních sportů a když fouká vítr, jsou zde výborné podmínky pro windsurfing.  Z pláže je krásný výhled na město Eivissa.  Nad pláží často létají letadla, protože letiště je odsud vzdálené jen 3,5 km, právě tady letí hodně nízko, protože se blíží k přistávací dráze.

Velikost: 2.700 metrů dlouhá a až 30 metrů široká pláž.

Poloha: Jihovýchod ostrova Ibiza.

Nejbližší město: Eivissa 4 km

Jak se dostat na pláž: Autem, autobusem, na kole, taxi, lodí z přístavu v Eivisse.

Parkování: Po celé délce pláže je umístěno několik parkovišť.

Typ pláže: Přírodní, jemný písek světlé barvy.

Mořské dno: Písek, malá hloubka a mořské dno se svažuje jen pozvolna.

Životní prostředí: Rezidenční, turistické.

Vzdálenost od Eivissy: 4 km

Vzdálenost od Santa Eulària des Riu: 19 km 

Vybavení: Lehátka, slunečníky, škola potápění, škola windsurfingu, škola potápění, půjčovna šlapadel, vodních lyží, sprchy, záchranáři, přístup pro tělesně postižené, obchody a supermarkety v blízkosti pláže.

Kam na jídlo a pití: Obrovské množství restaurací, barů a kaváren všech cenových kategorií na pláži a v těsné blízkosti.

Aktivity: Relaxace, plavání, potápění, šnorchlování, windsurfing, volejbal, jízda "na banánu" a vodních lyžích, kitesurf.

Naše tipy:

  • Pronajměte si slunečník nebo si přineste vlastní, na pláži není téměř nikde stín.
  • Vystoupejte k obranné věži Torre de sa Sal Rossa na jižím konci pláže, budete odměněni krásným výhledem na město Eivissa

Pro koho je vhodná: Pláž je vhodná především pro mladé lidí, kteří přijeli na Ibizu za zábavou a tanečními kluby. Také však pro rodinnou dovolenou se všemi službami na dosah, doporučujeme však zvolit termín dovolené mimo sezónu, v měsíci červnu a září, kdy tu není tak rušno.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat