ibiza-overview-05x.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Platges de Comte

Cala ComteCala Comte na západě ostrova Ibiza patří k nejkrásnějším plážím na Ibize. A to díky překrásnému výhledu na moře, ze kterého vystupují ostrůvky Illa d´es Bosc, Illa S´Espartar a Sa Conillera.

Mezi ostrůvky panuje čilý lodní provoz, který můžete pozorovat, když budete relaxovat na jedné ze zdejších pláží. Pláže tu najdete hned tři. První dvě jsou písečné a odděluje je od sebe plážová restaurace. V levé části je pláž chráněna skalnatými útesy, pravá část zasahuje téměř až do dun, které se rozprostírají za pláží. Duny jsou porostlé borovicemi i středomořskou vegetací a jsou chráněné. Třetí pláž najdete v zátoce asi 200 metrů jižně od hlavních pláží, je to klidné místo s plážovým barem, které si oblíbily naturisté.  Moře na Cala Comte je křišťálově čisté a má nádhernou tyrkysovou barvu.  Každý večer tady můžete obdivovat kouzelný západ slunce, které zapadá za ostrov Illa d´es Bosc. Okolí je zcela přírodní a nezastavěné hotely. Na pláži je samoobslužná restaurace s velkým výběrem občerstvení a jednoduchých jídel, v blízkém okolí jsou další restaurace, kde si můžete dát dobrý oběd nebo večeři.  Cala Comte byla udělena modrá vlajka za čistotu a udržovanost pláže.

Velikost:600 metrů dlouhá a až 30 metrů široká pláž.

Poloha: Západ ostrova Ibiza.

Nejbližší město: Sant Antoni de Portmany 13 km, Sant Josep de sa Talaia 9 km

Jak se dostat na pláž: Autem, autobusem, lodí, na kole, pěšky. Autem, jeďte do Sant Josep de sa Talaia nebo Sant Antoni de Portmany a odtud sledujte ukazatele. Autobus jede z autobusového nádraží v Sant Antoni a zastavuje na mnoha zastávkách v celém zálivu. Od autobusové zastávky k pláži je to asi 50 metrů. Loď odplouvá z přístavu V Sant Antoni - v hlavní sezónu.

Parkování: Parkoviště v blízkosti pláže, neplacené, v létě může být problém zaparkovat..

Typ pláže: Přírodní, jemný písek světlé barvy.

Mořské dno: Písek, v některých místech kameny. Malá hloubka.

Životní prostředí: Přírodní.

Vzdálenost od Eivissy: 26 km

Vzdálenost od Santa Eulària des Riu: 34 km

Vybavení: Lehátka, slunečníky, toalety, sprchy, půjčovna šlapadel, záchranáři, přístup pro tělesně postižené (pouze na jednu část pláže), butik u restaurace v centrální části pláže.

Kam na jídlo a pití: Výborné restaurace a plážové bary. Restaurace Sunset Ashram v centrální části pláže je samoobslužná, je z ní krásný výhled a v létě je terasa přímo nad mořem zastřešena rákosem.

Aktivity: Relaxace, plavání, šnorchlování.

Naše tipy:

  • Nezapomeňte na slunečník, na pláži nenajdete stín.
  • Užijte si na pláži nebo v některé z restaurací velkolepý pohled, kdy slunce zapadá za ostrov Illa d´es Bosc.
  • V restauraci Sunset Ashram si můžete západy slunce vychutnat nad dobrým drinkem a dokonce i s hudbou, při večerním západu slunce tu vždy hraje některý z místních DJs.
  • Využijte lodní spojení Sant Antoni - Cala Comte a zpět.
  • Z pravé části pláže uvidíte obrannou věž Torre de Comte a ostrov Sa Conillera. Pokud navštívíte Cala Comte v době, kdy nebude příliš teplé počasí, vydejte se k věži na výlet, pěšky nebo na kole.
  • Dejte si pozor na medúzy, které se tady často vyskytují. 

Pro koho je vhodná: Pro ty, kteří ocení nádherné přírodní scénérie, velkolepé výhledy z pláže na okolní ostrůvky a večerní západ slunce. 

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat