ibiza-overview-05x.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Es Cavallet

Es CavalletNádhernou pláž Es Cavallet najdete na jihu ostrova Ibiza, v přírodním parku Ses Salines.  Es Es Cavallet je sice jednou z oficiálních nudistických pláží na ostrově, ale pokud tady budete v plavkách, nikomu to vadit nebude. Na této pláži platí heslo - každý je tady vítaný.  Nudisté si oblíbili střední část pláže, jižní konec pláže zase homosexuálové, na opačném konci pláže jsou lidé s plavkami i bez plavek. Široká pláž je písečná, s velmi jemným bílým pískem a je ohraničena chráněnými dunami se středomořskou vegetací. Prostředí je čistě přírodní, nejsou tu žádné budovy a hned za dunami se rozkládají saliny. Pláž neleží v zátoce, jak je to na Ibize obvyklé, ale je otevřená k moři. Často tady fouká silný vítr z východu a tvoří se vlny, což je ideální pro surfování.

Velikost: 1050 metrů dlouhá a až 40 metrů široká pláž.

Poloha: Jih ostrova Ibiza.

Nejbližší město: Sant Josep de sa Talaia 13,2  km

Jak se dostat na pláž: Autem, autobusem, na kole, taxíkem.  Autobus jede z Eivissy do Ses Salines, musíte vystoupit na křižovatce u Es Cavallet a odsud jít pěšky po úzké cestě, která vede po okraji salin. Autem jeďte směrem k letišti v Eivisse a dále směrem na Sant Jordi de ses Salines, pokračujte na Sant Francesc de s'Estany, dále vede cesta mezi salinami. Jakmile budete projíždět kolem salin, sledujte značení, abyste správně odbočili na Es Cavalet. K pláži vede úzká cesta, dvě auta tady mají problém se vyhnout. Dobrá možnost jak se dostat na pláž, je využít taxi služby, z Eivissy je to jen kousek a nebude vás to stát moc peněz.

Parkování: Parkovací možnosti jsou dobré jen mimo sezónu, v létě je velmi těžké zaparkovat. Některé parkoviště jsou placené.

Typ pláže: Velmi jemný, přírodní písek téměř bílé barvy.

Mořské dno: Písek, někde skalnaté oblasti. Malá hloubka a mořské dno se svažuje jen pozvolna.

Životní prostředí: Přírodní.

Vzdálenost od Eivissy: 9,5 km

Vzdálenost od Santa Eulària des Riu:19 km

Vybavení: Lehátka, slunečníky, plážový butik, záchranáři.

Kam na jídlo a pití: Několik restaurací a plážových barů.

Aktivity: Relaxace, plavání, volejbal, windsurfing.

Naše tipy:

  • Projděte po jedné z mnoha pěšin přes výběžek Punta de Ses Portes a dostanete se na sousední pláž Ses Salines. A nezapomeňte si zblízka prohlédnout obrannou věž Torre de Ses Portes, odkud budete mít krásný výhled na ostrůvky Espardell a Espalmador. 

Pro koho je vhodná: Pro lidi hledající klid a nádherné, přírodní prostředí, pro nudisty, gay friendly pláž.

Zajímavost: V moři se často tvoří velké vlny, když vane silný východní vítr (levante). Toho využívají surfaři a je moc zajímavé je pozorovat.

 

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat