ibiza-overview-05x.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Cala Bassa

Cala BassaNádherná písečná pláž, pyšnící se modrou vlajkou, se nalézá na západě ostrova Ibiza. Patří k nejkrásnějším plážím na ostrově. Pláž je obklopena lesem z borovic, tamaryšků a jalovců. Stromy zasahují až k pláži, od které je odděluje kamenná zídka. Záliv je z obou stran dobře chráněný dvěma nevysokými mysy a jeho mělké vody s písečným dnem tak nabízí bezpečné koupání pro děti. 

Pláž je velmi dobře vybavena a v sezónu je dostupná autobusem i lodí ze Sant Antoni de Portmany, což je bohužel také důvod, že bývá v létě hodně obsazená.  Je vhodná k provozování mnoha vodních sportů. Výhled z pláže je moc krásný, v dálce spatříte panorama města Sant Antoni de Portmany a mys Cap Nunó. Celé okolí pláže je naprosto přírodní, nenajdete tady žádné hotely. Nedávno bylo u pláže vybudováno velké veřejné parkoviště, takže pokud přijedete autem, neměl by být problém zdarma zaparkovat. Kamenité mysy po obou stranách pláže jsou výborným útočištěm pro rybáře. V lesíku za pláží je ukrytý kemp Cala Bassa - asi 250 metrů od pláže.

Velikost: 200 metrů dlouhá, až 35 metrů široká.

Poloha: Západ ostrova Ibiza.

Nejbližší město: Sant Josep de sa Talaia 6,1 km, Sant Antoni de Portmany 9 km

Jak se dostat na pláž: Autem, autobusem,  v sezónu lodí ze Sant Antoni, na kole. Autem jeďte ze Sant Antoni nebo ze Sant Josep de sa Talaia a sledujte ukazatele.

Parkování: Velmi dobré podmínky k parkování, velké veřejné parkoviště s písečným povrchem, zpoplatněné parkování.

Typ pláže: Přírodní, jemný písek světlé barvy.

Mořské dno: Písek, s několika kamenitými oblastmi s řasami. Mořské dno se svažuje pozvolna.

Životní prostředí: Přírodní.

Vzdálenost od Eivissy: 16, 6 km

Vzdálenost od Santa Eulària des Riu: 23,3 km

Vybavení: Lehátka, slunečníky, potápěčské centrum, vybavení pro provozování vodních sportů, půjčovna šlapadel, záchranáři, převlékárny, sprchy, toalety, přístup pro tělesně postižené, obchůdek s plážovým oblečením.

Kam na jídlo a pití: Restaurace, bary, plážové kiosky s občerstvením za pláží.

Aktivity: Relaxace, plavání, potápění, jízda "na banánu", plážový volejbal, rybolov na skalnatých mysech po obou stranách pláže, šnorchlování.

Naše tipy:

  • Okolní prostředí nabízí spoustu možností k pěším výletům. Využijte možnosti doplout na pláž lodí ze Sant Antoni de Portmany, plavba trvá jen 15 minut a uvidíte krásy zdejšího pobřeží z moře. 

Pro koho je vhodná: Ideální pláž pro rodinnou relaxaci v krásném přírodním prostředí, pro milovníky vodních sportů. 

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat