ibiza-overview-05x.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Pláže v oblasti Sant Josep de sa Talaia

Pláže oblasti Sant Josep de sa Talaia se nachází na jihu, jihovýchodě a jihozápadě ostrova Ibiza. Rozprostírají se tady jedny z nejpopulárnějších písečných pláží na Ibize - Ses Salines, Es Cavallet a Platja d'en Bossa, ale také oblázkové pláže Platja des Codolar a Platja des Jondal. Velmi oblíbené jsou krásné přírodní pláže Platges de Comte a Cala Bassa i pláže v zátokách Cala Tarida a Cala Vedella. Nádherná přírodní zátoka Cala d'Hort nabízí fantastický výhled na ostrůvek Es Vedrà. Klidnou atmosféru zažijete v tradičních rybářských zátokách jako je například Sa Caleta.

Cala Bassa

Cala BassaNádherná písečná pláž, pyšnící se modrou vlajkou, se nalézá na západě ostrova Ibiza. Patří k nejkrásnějším plážím na ostrově. Pláž je obklopena lesem z borovic, tamaryšků a jalovců. Stromy zasahují až k pláži, od které je odděluje kamenná zídka. Záliv je z obou stran dobře chráněný dvěma nevysokými mysy a jeho mělké vody s písečným dnem tak nabízí bezpečné koupání pro děti. 

Pláž je velmi dobře vybavena a v sezónu je dostupná autobusem i lodí ze Sant Antoni de Portmany, což je bohužel také důvod, že bývá v létě hodně obsazená.  Je vhodná k provozování mnoha vodních sportů. Výhled z pláže je moc krásný, v dálce spatříte panorama města Sant Antoni de Portmany a mys Cap Nunó. Celé okolí pláže je naprosto přírodní, nenajdete tady žádné hotely. Nedávno bylo u pláže vybudováno velké veřejné parkoviště, takže pokud přijedete autem, neměl by být problém zdarma zaparkovat. Kamenité mysy po obou stranách pláže jsou výborným útočištěm pro rybáře. V lesíku za pláží je ukrytý kemp Cala Bassa - asi 250 metrů od pláže.

Číst dál...

Cala d´Hort

Cala d´HortPláž Cala d´Hort se pyšní naprosto fantastickou vyhlídkou na magické ostrovy Es Vedrà a Es Vedranell a patří k nejkrásnějším na Ibize.  Záliv je chráněný vysokými útesy, samotná pláž je tvořena pískem a oblázky, voda je průzračná. Pláži byla udělena modrá vlajka za čistotu a udržovanost pláže.  Restaurace na pláži jsou vyhlášené přípravou místních pokrmů, především z čerstvých ryb a plodů moře. Parkování není jednoduché, většina řidičů parkuje na příjezdové cestě k pláži. V sezónu tady funguje i malý butik s plážovým oblečením. K nejkrásnějším okamžikům patří večerní západ slunce, je to skutečně mystický pohled, když slunce zapadá za Es Vedrà. Neopakovatelný zážitkem je procházka po útesech nad Es Vedrà.

Číst dál...

Cala Tarida

Cala TaridaDlouhá písečná pláž ve stejnojmenné malém turistickém letovisku Cala Tarida, které se však stále rozrůstá. Záliv se pyšní krásnou pláží s čistou vodou, která je právě tady zbarvena od azurově modré až po smaragdově zelenou. 

Pláž je moc dobře vybavena pro praktikování vodních sportů. Bohužel okolí pláže je hojně zastavěno, přímo ve svahu nad pláží uvidíte terasové apartmány a opodál hotelovou zástavbu.  Z pláže na moře je ovšem nádherný výhled, jistě vás zaujmou skály a kameny různých tvarů, ke kterým se dá doplavat a případně se tu opalovat. Oba konce pláže jsou ideální pro šnorchlování.

Číst dál...

Cala Vedella

Cala VedellaCala Vedella (Cala Vadella) na západě ostrova Ibiza byla dříve jen malou rybářskou vesnicí. Přestože se z ní časem stalo turisticky oblíbené místo, které se stále rozrůstá, má pláž Cala Vedella stále svůj půvab. Záliv je dlouhý a z obou stran velmi dobře chráněný kopci, které jsou porostlé borovicemi a středomořskou vegetací. Již samotný příjezd k letovisku Cala Vedella je zážitek, neboť se můžete kochat nádhernou přírodou a impozantními výhledy do krajiny.  Pláž se nachází v centru letoviska, hlavní příjezdová cesta se přímo v centru na chvíli změní v písečnou a projedete těsně kolem pláže.

Parkoviště je od pláže nedaleko, ale v sezónu zde není mnoho míst k dispozici. V okolí pláže najdete několik restaurací, barů, kaváren a obchodů. Pláž je široká, písečná a nabízí mnoho možností pro provozování vodních sportů.  Voda je průzračná a mělká, bezpečná pro děti. Na obou koncích pláže jsou umístěny rybářské přístřešky pro lodě. Zátoku, která tak trochu připomíná fjord, si oblíbili kapitáni lodí a jachet, kteří v této zátoce chráněné před větrem rádi zakotví. Krásný výhled z pláže ještě umocní v dálce se pohupující lodě na modré mořské hladině. Nádherná podívaná z pláže se vám naskytne i večer při západu slunce. Zátoka Cala Vedella je oblíbená jak turisty, tak i místními obyvateli. Pláž se pyšní modrou vlajkou.

Číst dál...

Es Bol Nou

Es Bol NouPláž Es Bol Nou, která je známá spíše pod názvem Sa Caleta, je umístěná v okouzlujícím, zcela přírodním prostředí, na jihu ostrova Ibiza. Úzká písečná pláž je chráněna oranžově až červeně zabarvenými útesy. Panuje tady klidná atmosféra, což oceňují zejména místní obyvatelé, kteří tuto pláž s oblibou navštěvují s celými rodinami, zejména o víkendu.  Moře je čisté, klidné a mělké, vhodné pro bezpečné koupání dětí. Na pláži a v okolí není žádná zástavba, jedinou budovou je restaurace Sa Caleta nad pláží, která je proslulá přípravou čerstvých ryb a mořských plodů. Nedaleko od pláže, nahoře na útesech, se nachází významná archeologická lokalita Sa Caleta -  pozůstatky fénického sídliště.

Číst dál...

Es Cavallet

Es CavalletNádhernou pláž Es Cavallet najdete na jihu ostrova Ibiza, v přírodním parku Ses Salines.  Es Es Cavallet je sice jednou z oficiálních nudistických pláží na ostrově, ale pokud tady budete v plavkách, nikomu to vadit nebude. Na této pláži platí heslo - každý je tady vítaný.  Nudisté si oblíbili střední část pláže, jižní konec pláže zase homosexuálové, na opačném konci pláže jsou lidé s plavkami i bez plavek. Široká pláž je písečná, s velmi jemným bílým pískem a je ohraničena chráněnými dunami se středomořskou vegetací. Prostředí je čistě přírodní, nejsou tu žádné budovy a hned za dunami se rozkládají saliny. Pláž neleží v zátoce, jak je to na Ibize obvyklé, ale je otevřená k moři. Často tady fouká silný vítr z východu a tvoří se vlny, což je ideální pro surfování.

Číst dál...

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat