ibiza-overview-05x.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Portinatx

PortinatxV turisticky oblíbeném letovisku Portinatx na severu ostrova Ibiza najdete hned 3 zátoky s písečnými plážemi. Hlavní pláž se nazývá S´Arenal Gros, jen kousek od ní se nalézá menší S´Arenal Petit a na konci rezortu Portinatx objevíte rybářský přístav Port de Portinatx s pláží ( Es Port, Playa Porto). Všechny pláže jsou dobře dostupné, s velmi dobrým zázemím, čistou vodou a bezpečné pro děti. S´Arenal Gran, oceněná modrou vlajkou, je ze všech pláží nejoblíbenější. Nedaleko od pláže je vodní skluzavka, což ocení hlavně děti.  Pokud zatoužíte po stínu, na pravé straně pláže roste několik vysokých borovic. Menší pláž S´Areanal Petit se nachází nalevo od S´Arenal Gran, za skalnatým výběžkem a pohodlně k ní dojdete pěšky. Port de Portinatx se ukrývá až na samém konci letoviska, tam, kde končí silnice. Dlouhá, poměrně úzká zátoka si dodnes zachovala atmosféru rybářského přístavu, z pláže budete mít výhled na množství lodí a člunů, zakotvených  v dálce na moři. Na této pláži je k dispozici i potápěčské centrum. Okolí je ideální k procházkám, příroda severní Ibizy patří k nejkrásnějším a nejpanenštějším na ostrově.

Velikost: 

S´Arenal Gros 170 metrů dlouhá a až 70 metrů široká pláž

S´Arenal Petit 60 metrů dlouhá a 50 metrů široká pláž

Port de Portinatx (Es Port, Playa Porto) 35 metrů dlouhá a 40 metrů široká pláž

Poloha: Sever ostrova Ibiza.

Nejbližší město: Portinatx 0 km 

Jak se dostat na pláž: Autem, autobusem. Autem, jeďte do Sant Joan de Labritja a sledujte ukazatele do Portinatx. Cesta je dobře značená. Na kole a pěšky je to dost náročné, sever Ibizy je hornatý a terén je náročný. Autobusová linka jede přes Sant Joan de Labritja z Eivissy nebo ze Santa Eulària des Riu.

Parkování: Bezplatná parkoviště v letovisku Portinatx.

Typ pláže: Přírodní, jemný i hrubší písek světlé barvy. 

Mořské dno: Písek, někde kamenité oblasti. Malá hloubka, mořské dno se svažuje jen pozvolna.

Životní prostředí: rezidenční, turistické

Vzdálenost od Eivissy: 31km

Vzdálenost od Sant Joan de Labritja: 9 km

Vybavení: Lehátka, slunečníky, půjčovna šlapadel, škola potápění, škola windsurfingu, záchranáři, toalety v restauraci, obchody poblíž pláží a v celém letovisku, lodní výlety.

Kam na jídlo a pití: Množství restaurací a barů v blízkosti pláží a v celém letovisku.

Aktivity: Relaxace, plavání, potápění, šnorchlování, windsurfing, procházky po okolí, výlety lodí.

Naše tipy:

  • Okolí je ideální k procházkám. Objevte obrannou věž Torre de Portinatx nebo stále funkční maják Faro de Moscater na nejsevernějším cípu Ibizy Punta Moscarté.

Pro koho je vhodná: Pro ty, kteří chtějí strávit pohodlnou rodinnou dovolenou v krásné přírodě severní Ibizy, v letovisku s širokou škálou služeb a vybavení.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat