ibiza-overview-05x.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Port de Sant Miquel

Port de Sant MiquelPort de Sant Miquel je oblíbené turistické letovisko na severním pobřeží ostrova Ibiza. V minulosti to byl vlastně přístav pro rybáře a místo ke kotvení lodí pro obec Sant Miquel de Balansat, která je odsud vzdálena asi 5 km na sever. Rezort není příliš rozlehlý, hotely a apartmány se nacházejí v okolí zátoky a všechny mají dobrou dostupnost k pláži.  Přestože tady bylo postaveno několik velkých hotelů, z nichž některé jsou umístěny ve svahu skalnatého kopce přímo nad zátokou, Port de Sant Miquel má určitý půvab. Rodiny s dětmi oceňují především pestrou nabídku služeb, v blízkosti pláže najdete restaurace různých cenových kategorií, bary, kavárny a obchody. Pláž je velmi dobře vybavena i pro veškeré vodní sporty.  Zátoka je obklopena z obou stran zalesněnými kopci a útesy, koupání je bezpečné.  Písečná pláž a čistota vody byla oceněna modrou vlajkou. V letních měsících bývá pláž hodně přeplněná, ale v okolí je několik menších pláží a malých zátok, kde určitě najdete volné místo. Z pláže je výhled na soukromý ostrůvek Illa de sa Ferradura s luxusní haciendou. Okolí Port de Sant Miquel je hustě porostlé borovicovými lesy a je vhodné pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Velikost: 110 metrů dlouhá a 70 metrů široká pláž. 

Poloha: Sever ostrova Ibiza. 

Nejbližší město: Sant Miquel de Balansat 4- 5 km 

Jak se dostat na pláž: Autem, autobusem (Línea 25A). 

Parkování: Bezplatné parkování v letovisku, na pláž to není daleko. 

Typ pláže: Přírodní písek středního zrna světlé barvy. 

Mořské dno: Písek, v některých částech kameny a mořská vegetace. 

Životní prostředí: Rezidenční, turistické.

Vzdálenost od Eivissy: 21 km (severně od Eivissy) 

Vzdálenost od Sant Joan de Labritja: 12 km 

Vybavení: Lehátka, slunečníky, půjčovna šlapadel, záchranáři, toalety a sprchy, obchody v letovisku, bezbariérový přístup na pláž. 

Kam na jídlo a pití: Pár restaurací a barů u pláže, další restaurace různých cenových kategorií jsou v okolním letovisku. 

Aktivity: Relaxace, plavání, šnorchlování, potápění, windsurfing, jízda "na banánu" a vodních lyžích, parasailing, volejbal, turistika.


Pro koho je vhodná: Pro rodinnou dovolenou, pro milovníky turistiky. Jestliže budete ubytováni v rezortu Port de Sant Miquel a budete chtít poznat z ostrova něco víc, je vhodné půjčit si auto. Doprava autobusem je hodně zdlouhavá a spoje mezi jednotlivými městy na sebe často špatně navazují. 

Naše tipy: 

  • Okolí je ideální pro turistiku.
  • Navštivte jeskyni Cueva de Can Marçà, která v minulosti sloužila jako úkryt pro piráty a pašeráky.
  • Za návštěvu stojí i obec Sant Miquel de Balansat s obranným kostelem, kde se konávají folklorní představení a trhy.
  • Sever Ibizy si můžete prohlédnout i z turistického vláčku, který má v Port de Sant Miquel zastávku.
  • Objevte kouzlo malých zátok, které jsou těžce dostupné autem, ale dá se k nim dojít pěšky. Vyzkoušejte třeba malebnou zátoku Cala dels Moltons, která leží na západ od Port de Sant Miquel.
  • Prohlédněte si obrannou věž Torre des Molar na útesech západně od zátoky v Port de Sant Miquel.
  • Pokud máte k dispozici auto, vyjeďte si k jednomu z nejluxusnějších hotelů na Ibize, který disponuje pěti hvězdičkami - k hotelu Hacienda Na Xamena. Hotel je umístěn na téměř 200 metrů vysokých útesech nad zátokou Cala Na Xamena.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat