ibiza-overview-05x.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Cala Sant Vicent

Cala Sant VicentZátoka Cala Sant Vicent (Cala San Vicente) s širokou, písečnou pláží se nachází na severovýchodě Ibizy. Místo, které dříve sloužilo pouze jako přístav pro nedalekou malou obec Sant Vicent de sa Cala, se stalo turistickým letoviskem, které je oblíbené nejen mezi rodinami s dětmi, ale také milovníky vodních sportů. Krásná okolní příroda a velké množství nabízených služeb zaručuje pohodové strávení dovolené. Písečnou pláž a hotelovou zástavbu od sebe dělí promenáda s palmami a lavičkami. Pláž byla oceněna modrou vlajkou, moře je čisté a bezpečné pro děti. Zátoka je od severu chráněna mysem Punta Grossa a pláž z obou stran lemují zalesněné kopce, odkud je krásný výhled na pobřeží, moře a malý ostrov Tagomago. Zátoka má dobré podmínky pro kotvení lodí.

Velikost: 390 metrů dlouhá a až 30 metrů široká pláž. 

Poloha: Severovýchod ostrova Ibiza. 

Nejbližší město: Sant Joan de Labritja 10 km 

Jak se dostat na pláž: Autem, autobusem (v sezónu), na kole. Autem jeďte do Sant Joan de Labritja nebo do Sant Carles de Peralta a odtud sledujte značení. Autobus jezdí pravidelně v hlavní sezónu, autobusová zastávka je asi 50 metrů od pláže. 

Parkování: Parkovací možnosti jsou dobré, v blízkosti pláže. 

Typ pláže: Přírodní, jemný písek zlaté barvy. 

Mořské dno: Písek. Malá hloubka a mořské dno se svažuje jen pozvolna. 

Životní prostředí: Rezidenční, turistické. 

Vzdálenost od Eivissy: 31 km 

Vzdálenost od Sant Joan de Labritja: 10 km 

Vybavení: Lehátka, slunečníky, půjčovna lodí a šlapadel, palmová promenáda, záchranáři, přístup pro tělesně postižené osoby, sprchy, toalety, obchody v blízkosti pláže.

Kam na jídlo a pití: Restaurace, bary a kavárny v těsné blízkosti pláže.

Aktivity: Relaxace, plavání, potápění, šnorchlování, procházky po okolí, plážový volejbal, jízda "na banánu", windsurfing. 

Naše tipy: Kdo se zajímá o historii Ibizy, měl by navštívit nedalekou jeskyni Cova d´Es Cuieram, punskou svatyni, kde byl objeven oltář, zasvěcený bohyni Tanit. Už samotná cesta ze Sant Carles de Peralta do Cala Sant Vicent je zážitek a nabízí nádherná panoramata.


Pro koho je vhodná: Pro ty, kteří hledají klidné místo pro strávení dovolené, zejména pro rodiny s dětmi. Také pro milovníky vodních sportů.

 

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat