ibiza-overview-05x.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Pláže v oblasti Sant Joan de Labritja

Pláže oblasti Sant Joan de Labritja  najdete na severu ostrova Ibiza. K nejoblíbenějším patří pláže v turistických rezortech - Cala Sant Vicent, Portinatx a v Port de Sant Miquel, které často navštěvují rodiny s dětmi. Skalnaté severní pobřeží však skrývá také malebné zátoky s malými plážemi, které jsou mnohdy dostupné jen lodí nebo pěšky - Cala Na Xamena.  Krásné pláže v zátokách Cala Xarraca a Cala Benirrás leží uprostřed překrásných přírodních scénérií, kterými sever a severozápad Ibizy oplývá.

Cala Benirrás

Cala BenirrásNádhernou zátoku Cala Benirrás na severovýchodě ostrova Ibiza lemují strmé kopce, hustě porostlé borovicemi a středomořskou vegetací. Vaši pozornost jistě upoutá skála zajímavého tvaru, která vystupuje z moře uprostřed zálivu.  Jmenuje se Cap Bernat, ale díky svému tvaru se jí často říká Boží prst.  Pláž je tvořena hrubším pískem a místy i oblázky. Voda je nádherně čistá, pláž získala modrou vlajku. Příroda v okolí je nedotčená, kromě pár restaurací tu není žádná zástavba. Po obou stranách zátoky jsou umístěny přístřešky pro lodě. Zaujme Vás i jednoduchý chiringuito bar na levé straně pláže, který je zvlášť oblíbený u hippies. Restaurace na pláži jsou proslulé přípravou výborných, čerstvých ryb. Restaurace i pláž je hodně oblíbena mezi místními lidmi, kteří tady o víkendech tráví chvíle volna s celou rodinou. Cala Benirrás proslavily nádherné, romantické západy slunce, které sem lákají spoustu lidí. Západ slunce doprovází hippies bubnováním nebo hrou na kytaru a je to velký zážitek. Zátoka má dobré podmínky pro kotvení lodí.

Číst dál...

Cala Na Xamena

Pod strmými útesy, na kterých stojí luxusní hotel Hacienda Na Xamena, se ukrývá malá, rozkošná zátoka Cala Na Xamena.

Zátoka s malinkou pláží je velmi špatně přístupná pěšky, ideální je pronajat si člun nebo vodní taxi.

Cala Sant Vicent

Cala Sant VicentZátoka Cala Sant Vicent (Cala San Vicente) s širokou, písečnou pláží se nachází na severovýchodě Ibizy. Místo, které dříve sloužilo pouze jako přístav pro nedalekou malou obec Sant Vicent de sa Cala, se stalo turistickým letoviskem, které je oblíbené nejen mezi rodinami s dětmi, ale také milovníky vodních sportů. Krásná okolní příroda a velké množství nabízených služeb zaručuje pohodové strávení dovolené. Písečnou pláž a hotelovou zástavbu od sebe dělí promenáda s palmami a lavičkami. Pláž byla oceněna modrou vlajkou, moře je čisté a bezpečné pro děti. Zátoka je od severu chráněna mysem Punta Grossa a pláž z obou stran lemují zalesněné kopce, odkud je krásný výhled na pobřeží, moře a malý ostrov Tagomago. Zátoka má dobré podmínky pro kotvení lodí.

Číst dál...

Cala Xarraca

Cala XarracaZápadně od prázdninového letoviska Portinatx na severu Ibizy se ukrývá krásná zátoka Cala Xarraca. Je to kouzelné místo v panenské přírodě, které je jako stvořené pro klidnou relaxaci na pláži. Zátoka je zvláště oblíbená mezi fotografy, protože se tady dají pořídit krásné snímky. Pláž s hrubším pískem je chráněná dvěma výběžky a levou část pláže kryje ze zadní části vysoký útes. Z moře vystupuje skalisko, které je častým cílem plavců. Voda je křišťálově čistá. Skalnaté pobřeží u Cala Xarraca je ráj pro šnorchlování.  Atmosféru zálivu dotváří i krásná vila vpravo na kopci nad pláží. Místní restaurace je známá přípravou ryb a mořských plodů.

Číst dál...

Port de Sant Miquel

Port de Sant MiquelPort de Sant Miquel je oblíbené turistické letovisko na severním pobřeží ostrova Ibiza. V minulosti to byl vlastně přístav pro rybáře a místo ke kotvení lodí pro obec Sant Miquel de Balansat, která je odsud vzdálena asi 5 km na sever. Rezort není příliš rozlehlý, hotely a apartmány se nacházejí v okolí zátoky a všechny mají dobrou dostupnost k pláži.  Přestože tady bylo postaveno několik velkých hotelů, z nichž některé jsou umístěny ve svahu skalnatého kopce přímo nad zátokou, Port de Sant Miquel má určitý půvab. Rodiny s dětmi oceňují především pestrou nabídku služeb, v blízkosti pláže najdete restaurace různých cenových kategorií, bary, kavárny a obchody. Pláž je velmi dobře vybavena i pro veškeré vodní sporty.  Zátoka je obklopena z obou stran zalesněnými kopci a útesy, koupání je bezpečné.  Písečná pláž a čistota vody byla oceněna modrou vlajkou. V letních měsících bývá pláž hodně přeplněná, ale v okolí je několik menších pláží a malých zátok, kde určitě najdete volné místo. Z pláže je výhled na soukromý ostrůvek Illa de sa Ferradura s luxusní haciendou. Okolí Port de Sant Miquel je hustě porostlé borovicovými lesy a je vhodné pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Číst dál...

Portinatx

PortinatxV turisticky oblíbeném letovisku Portinatx na severu ostrova Ibiza najdete hned 3 zátoky s písečnými plážemi. Hlavní pláž se nazývá S´Arenal Gros, jen kousek od ní se nalézá menší S´Arenal Petit a na konci rezortu Portinatx objevíte rybářský přístav Port de Portinatx s pláží ( Es Port, Playa Porto). Všechny pláže jsou dobře dostupné, s velmi dobrým zázemím, čistou vodou a bezpečné pro děti. S´Arenal Gran, oceněná modrou vlajkou, je ze všech pláží nejoblíbenější. Nedaleko od pláže je vodní skluzavka, což ocení hlavně děti.  Pokud zatoužíte po stínu, na pravé straně pláže roste několik vysokých borovic. Menší pláž S´Areanal Petit se nachází nalevo od S´Arenal Gran, za skalnatým výběžkem a pohodlně k ní dojdete pěšky. Port de Portinatx se ukrývá až na samém konci letoviska, tam, kde končí silnice. Dlouhá, poměrně úzká zátoka si dodnes zachovala atmosféru rybářského přístavu, z pláže budete mít výhled na množství lodí a člunů, zakotvených  v dálce na moři. Na této pláži je k dispozici i potápěčské centrum. Okolí je ideální k procházkám, příroda severní Ibizy patří k nejkrásnějším a nejpanenštějším na ostrově.

Číst dál...

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat