ibiza-overview-sant-antoni.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Cala Gració

Cala GracióCala Gració se nachází na západním pobřeží ostrova Ibiza a je ukrytá mezi dvěma mysy - Cap Blanc a Cap Negret. Malá zátoka s písečnou pláží je velmi dobře dostupná z města Sant Antoni de Portmany, od kterého je vzdálena pouze necelé 2km severně. Přestože je tato pláž v těsné blízkosti rušného města, najdete tady překvapivý klid a krásné prostředí. Pláž je obklopena nevysokými skalnatými výběžky s borovicovým porostem. Borovice rostou i v písku v zadní části pláže. Právě zde najdete i plážový bar, který nabízí nejen nápoje, ale také velký výběr občerstvení. Pláž Cala Gració byla oceněna modrou vlajkou. Moře je čisté a klidné, koupání je bezpečné i pro děti. Pláž je perfektně udržovaná a je jako stvořená pro relaxaci. Zátoka je vhodná ke šnorchlování a rybaření.  Za sklanatým výběžkem vpravo, kde je umístěno několik tradičních přístřešků pro lodě, se nalézá ještě jedna malinká zátoka s písečnou pláží - Cala Gracioneta.

Velikost: 80 metrů dlouhá a 150 metrů široká pláž.

Poloha: Západní pobřeží ostrova Ibiza.

Nejbližší město: Sant Antoni de Portmany 1,5 km.

Jak se dostat na pláž: Autem, autobusem, lodí, na kole, pěšky. Autobus odjíždí z autobusového nádraží v Sant Antoni, zastavuje na několika zastávkách ve městě, konečná zastávka je před prázdninovým klubem Stella Maris, odsud se vydejte pěšinkou mezi borovicemi přímo dolů k moři nebo můžete jít od zastávky rovně po asfaltové cestě a při první příležitosti odbočit doleva a přijdete k pláži. Z přístavu v Sant Antoni pravidelně odplouvá malá loď, která vás doveze k pláži Cala Gració. Cala Gració je velmi dobře dostupná ze Sant Antoni pěšky, cesta po pobřeží vám nezabere víc jak půlhodinu. Pokud pojedete autem, jeďte ze Sant Antoni směrem na Santa Agnes a na posledním kruhovém objezdu sledujte odbočku vlevo na Cala Gracio.

Parkování: Bezplatné, malé parkoviště v těsné blízkosti pláže, v sezónu přeplněné.

Typ pláže: Přírodní, jemný písek světle hnědé barvy.

Mořské dno: Písek, v některých oblastech kameny a podmořská vegetace. Mořské dno se svažuje jen pozvolna.

Životní prostředí: Rezidenční.

Vzdálenost od Eivissy: 21 km

Vzdálenost od Sant Antoni: de Portmany: 1,5 km

Vybavení: Lehátka, slunečníky, půjčovna šlapadel, záchranáři, toalety za plážovým barem v zadní části pláže, sprchy přímo na pláži. Bezbariérový přístup, šatna a toalety pro tělesně postižené. Plážový butik v blízkosti pláže, v létě můžete využít masérských služeb.

Kam na jídlo a pití: Plážový bar s velmi příjemnou obsluhou, velký výběr občerstvení, příprava čerstvých ryb. Na vedlejší pláži Cala Gracioneta je výborná restaurace El Chirinquito.

Aktivity: Relaxace, plavání, šnorchlování, procházky po okolí, rybaření

Naše tipy: 

  • Objevte podmořský svět v akváriu na Cap Blanc.
  • Objevte sousední, maličkou zátoku Cala Gracioeneta. 

Pro koho je vhodná: Pro rodiny s dětmi. Pro ty, kteří hledají odpočinek od rušných městských pláží v Sant Antoni.

Zajímavost: Pláž Cala Gració má zcela ojedinělý, trojúhelníkový tvar. Délka pláže je menší než její šířka.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat