ibiza-overview-sant-antoni.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Pláže v oblasti Sant Antoni de Portmany

Pláže oblasti Sant Antoni de Portmany na západě ostrova Ibiza nejsou proslulé jen díky překrásným západům slunce, ale také kvůli své rozmanitosti. V oblasti si můžete vybrat mezi skvěle vybavenými městskými plážemi v Sant Antoni a  mezi nádhernými přírodními zátokami jako jsou napřiklad Cala Gració a Cala Salada. Milovníci klidu si oblíbili kamenité terasy Punta Galera, které jsou ukryty na úpatí  skalnatých útesů.

Cala Gració

Cala GracióCala Gració se nachází na západním pobřeží ostrova Ibiza a je ukrytá mezi dvěma mysy - Cap Blanc a Cap Negret. Malá zátoka s písečnou pláží je velmi dobře dostupná z města Sant Antoni de Portmany, od kterého je vzdálena pouze necelé 2km severně. Přestože je tato pláž v těsné blízkosti rušného města, najdete tady překvapivý klid a krásné prostředí. Pláž je obklopena nevysokými skalnatými výběžky s borovicovým porostem. Borovice rostou i v písku v zadní části pláže. Právě zde najdete i plážový bar, který nabízí nejen nápoje, ale také velký výběr občerstvení. Pláž Cala Gració byla oceněna modrou vlajkou. Moře je čisté a klidné, koupání je bezpečné i pro děti. Pláž je perfektně udržovaná a je jako stvořená pro relaxaci. Zátoka je vhodná ke šnorchlování a rybaření.  Za sklanatým výběžkem vpravo, kde je umístěno několik tradičních přístřešků pro lodě, se nalézá ještě jedna malinká zátoka s písečnou pláží - Cala Gracioneta.

Číst dál...

Cala Salada

Cala SaladaZátoka Cala Salada na západním pobřeží Ibizy se nachází v krásném přírodním prostředí, bez hotelové zástavby. Leží jen 4 km severně od města Sant Antoni. K relaxaci si můžete vybrat jednu ze dvou písečných pláží, které jsou od sebe odděleny jen skalnatým ostrohem. Menší pláž Cala Saladeta je z Cala Salada dostupná pěšky, stačí sledovat pěšinu vpravo na skalnatém výběžku. Atmosféru typické ibizské pláže dotváří i původní přístřešky pro rybářské čluny v levé části. Čistota vody v zátoce Cala Salada byla oceněna modrou vlajkou. Záliv je ideální pro šnorchlování a ke kotvení lodí. Okolní kopce plné borovic lákají k  turistickým vycházkám, z útesů se vám naskytne pohled na ostrov Illa Conillera. Pláž je velmi oblíbená u místních obyvatel, kteří často obědvají v místní restauraci, kde se vaří typické ibizské pokrmy. Cala Salada je vyhledávaná i pro pozorování západu slunce, který je v této západní části ostrova jedinečným zážitkem.

Číst dál...

Caló des Moro

Caló des MoroMalá městská pláž Caló des Moro se nalézá na západním pobřeží ostrova Ibiza, v severní části města Sant Antoni de Portmany. Od samotného centra je vzdálena jen 1 km. Nad pláží se vine promenáda, kterou lemují hotely, apartmánové domy, restaurace, kavárny a proslulé bary.

Světoznámé podniky na "Sunset Strip" jako je Cafe Del Mar, Cafe Mambo nebo Savannah jsou odsud nedaleko. Na malé písečné pláži bývá dost plno a rušno. Vždyť v této oblasti jsou většinou ubytováni ti, kteří jsou na Ibize kvůli zábavě a nočním klubům. Zdejší skalnaté pobřeží je vhodné k šnorchlování.

Číst dál...

S´Arenal de Sant Antoni

S´Arenal de Sant AntoniS´Arenal de Sant Antoni na západním pobřeží ostrova Ibiza je hlavní městská pláž v centru města Sant Antoni. Rušnou písečnou pláž lemuje promenáda s bary, kavárnami, restauracemi, fast foody a obchody. V okolí je mnoho ubytovacích zařízení, od jednoduchých apartmánů až po hotely různých cenových kategorií. Samotná pláž je dlouhá a poměrně úzká.V zadní části pláže, pod promenádou jsou palmy, které zde byly vysázeny přímo do písku. Moře je mělké a bezpečné ke koupání. Kvalita vody někdy nebývá nejlepší, protože městský přístav se nachází těsně vedle pláže. Na pláži naleznete širokou nabídku vodních sportů a služeb.

Z pláže je výhled na celou zátoku Sant Antoni. Večer je pláž skvělým místem, odkud můžete pozorovat nádherné západy slunce. Nejenom tato pláž, ale celé město Sant Antoni je atraktivní především pro mladé lidi, kteří vyhledávají pobyt na Ibize kvůli bouřlivému nočnímu životu. Vždyť slavné noční kluby - Eden a Es Paradis jsou na dosah ruky od hlavní městské pláže a od centra města Sant Antoni.

Číst dál...

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat