ibiza-overview-05x.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Pláže v oblasti Eivissa

Oficiálně pod správní oblast hlavního města Eivissa spadá pouze městská pláž Ses Figueretes a mnohem klidnější pláž v zátoce Talamanca. Na okraji města začíná proslulá  písečná pláž Platja d´en Bossa, která je velmi oblíbená mezi návštěvníky světoznámých ibizských klubů. Jen pár kilometrů od Eivissy, v jižní části Ibizy, se rozkládají překrásné, dlouhé písečné pláže Es Cavallet a Ses Salines.

Ses Figueretes

Hlavní městskou pláž v Eivisse - Ses Figueretes - najdete poblíž centra města, pod historickou částí Dalt Vila. Z jednoho konce pláže je krásný výhled právě na Dalt Vilu. Pláž lemuje promenáda s palmami, která je plná barů, restaurací, obchodů, hotelů a bytových domů. Zejména večer se promenáda promění v jakési tržiště pod širým nebem, své stánky tu rozbalí různí umělci, kteří zde prezentují své výrobky a také je prodávají. Písečná pláž je velmi dobře chráněna před větrem, a proto je bezpečná pro koupání. Výborná dostupnost pláže a perfektní vybavenost službami však znamená i to, že pláž je poměrně rušná a přeplněná. Potkáte tu lidi všech věkových kategorií, jak místní obyvatele, tak i turisty. Na pláž Ses Figueretes v podstatě navazuje další pláž - Platja d´en Bossa, obě pláže jsou od sebe odděleny jen malým rybářským přístavem. 

Číst dál...

Talamanca

Písečná pláž Talamanca má velmi dobrou dostupnost, protože se nalézá jen kousek od centra Eivissy. Přesto je tato pláž klidná a okolní prostředí velmi krásné, okolní zástavba je nízká a výhled z pláže je nádherný. Na jedné straně spatříte panorama města Eivissa a na druhé výběžek Cap Martinet. Celou délku pláže lemuje dřevěný chodník a podél něj je spousta velmi oblíbených restaurací a barů. Je zde množství hotelů v různých cenových kategorích v blízkosti pláže. Zátoka s pláží je velmi dobře chráněná a je vhodná i pro rodiny s dětmi

Více...

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat