ibiza-overview-santa-eularia.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Sa Punta des Moli

Sa Punta des Moli je muzejní expozice ve starém větrném mlýně v jižní části zátoky Sant Antoni de Portmany (Badia de Portmany), mezi plážemi platja de s'Arenal a platja d'es Pouet. Areál tvoří několik budov. Dominantou je zrekonstruovaný původní mlýn z roku 1818, vedle něj je k vidění hydraulické zařízení k čerpání podzemní vody.

Číst dál...

Museu d´Etnografia d´Eivissa - Can Ros

Etnologické muzeum - Museu d´Etnografia d´Eivissa se nachází ve městě Santa Eulària des Riu, nedaleko kostela, který stojí nad městem, na kopci Puig de Missa. Muzeum je umístěno v nově rekonstruovaném vesnickém domě (na Ibize se takovým domům říká finca) Can Ros.

Číst dál...

Museu Diocesà

Diecézní muzeum Museu Diocesà Santa Maria d’Eivissa i Formentera má sídlo v katedrále Panny Marie Sněžné, která se tyčí na vrcholku starého města Dalt Vila v Eivisse. K vidění jsou zde obrazy, sochy a liturgické předměty pocházející ze 14. - 20. století.

Číst dál...

Museu Barrau

V muzeu, jež má sídlo ve městě Santa Eulària des Riu, jsou vystavena díla, jejichž autorem je impresionistický malíř Laureà Barrau i Buñol (Laureano Barrau). Laureano Barrau nepocházel z Ibizy, narodil se roku 1863 v Barceloně. Studoval nejen v rodné Barceloně, ale i v Madridu a Paříži. Na Ibizu přijel v roce 1912 a byl ostrovem tak okouzlen, že tady zůstal natrvalo.

Číst dál...

Museu d'Art Contemporani d'Eivissa

Muzeum současného umění bylo založeno v roce 1970 a jsou v něm umístěny obrazy a rytiny, které vznikaly od roku 1959 až po současnost a nějakým způsobem souvisí s Ibizou.

Číst dál...

Poblat fenici de sa Caleta

Pozůstatky fénické osady Poblat fenici de sa Caleta se nacházejí nad stejnojmennou zátokou Sa Caleta, v oblasti Sant Josep de sa Talaia, na jihozápadě ostrova Ibiza. Osada leží na poměrně plochém a nevysokém výběžku Sa Mola de sa Caleta a na tomto místě ji založili Féničané již na konci 8. století před n.l.

Číst dál...

Museu Arqueològic d'Eivissa i Formentera

Archeologické muzeum Museu Arqueològic d'Eivissa i Formentera mapuje historii Ibizy a Formentery od pravěkých dob až po středověk. Muzeum je umístěno v Eivisse, v historické části Dalt Vila, na náměstí vedle katedrály.
Od budovy muzea je krásný výhled na přístav v Eivisse.

Číst dál...

Centre d'interpretació es Amunts

Centre d'interpretació es Amunts (Centro de interpretación de Es Amunts) je interaktivní návštěvnické ekocentrum pro oblast Es Amunts, které sídlí v obci Sant Llorenç de Balàfia.

Číst dál...

Baluard de Sant Pere

Neobvyklá muzejní expozice se nachází v obranné baště Baluard de Sant Pere, v historické části města Dalt Vila v Eivisse. Návštěvníci se zábavnou audiovizuální formou seznámí s tím , jak vznikaly hradby kolem Dalt Vila.

Číst dál...

Museu Puget

Muzeum vystavuje 130 obrazů, včetně olejů, akvarelů a kreseb, jejichž autorem je ibizský malíř Narciso Puget Viñas a jeho syn Narciso Puget Riquer.

Číst dál...

Baluard de Sant Jaume

V obranné baště Baluard de Sant Jaume, která je součástí hradeb kolem starého města Dalt Vila Eivisse bylo v roce 2008 otevřeno muzeum, kde je k vidění expozice vojenských zbraní, pocházejících z 16. - 18. století.

Číst dál...

Museu Monogràfic a Necròpolis Púnica de Puig des Molins

Museu Monogràfic de Puig des Molins je archeologické muzeum, kde jsou shromážděny vykopávky z punského období na Ibize. Budova muzea byla od roku 1995 veřejnosti nepřístupná kvůli technickým úpravám. V prosinci roku 2012 muzeum znovu otevřelo své brány a návštěvníci tak znovu mohou obdivovat vzácné sbírky. Prohlédnout si můžete i samotné punské  pohřebiště  Necròpolis Púnica de Puig des Molins, které patří k nejzachovalejším ve Středomoří.

Číst dál...

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat