ibiza-overview-santa-eularia.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Majáky na Ibize

Přímo na ostrově Ibiza mnoho majáků není. V přístavu v Eivisse stojí dva majáky, malý  maják Far de port d'Eivissa a větší Far del Botafoc. Další maják Far de la Punta des Moscarter se nachází na severu Ibizy, nedaleko Portinatx. Samozřejmě i v ostatních přístavech na  na Ibize stojí malé majáčky, které zajišťují bezpečnost pro lodě mířící do přístavu a zpět. Zajímavou stavbou je dnes již nefunkční maják Far de ses Coves Blanques ve městě Sant Antoni de Portmany. Další majáky už nejsou přímo na ostrově, ale jsou roztroušeny po okolních ostrůvcích nedaleko břehů Ibizy. Mezi nejznámější patří Far de Tagomago a Far de la Conillera. Málokdo ví, že i tajemný ostrůvek Es Vedrà má svůj malý majáček Far del Vedrà , ten je ale viditelný jen od moře.

Far de port d'Eivissa

Maják Far de port d'Eivissa (Faro del puerto d´Eivissa) je známý i pod názvem Dique de Abrigo a je umístěný na konci vlnolamu v přístavu v Eivisse. Nevysoká bílá stavba je zakončena červenou kupolí. Maják je funkční a bliká každé 3 sekundy červeným světlem. Není přístupný veřejnosti.

Far de ses Coves Blanques

Dnes již nefunkční maják Far de ses Coves Blanques (Faro de Coves Blanques) stojí na ulici Carrer des Far ve městě Sant Antoni de Portmany. Maják byl v provozu až do roku 1960. V současnosti v budově sídlí Centre de Interpretació de la Mar, kde se konají zajímavé výstavy, přednášky a školení, které téměř vždy nějakým způsobem souvisí s mořem.

Far des Penjats

Maják Far des Penjats (Faro del Penjats) stojí na ostrůvku Illa des Penjats nacházející se v mořské úžině Es Freus mezi ostrovy Ibiza a Formentera (asi 1,8 km jižně od pobřeží Ibizy). Stavba majáku probíhala od roku 1854 a trvala dva roky. Černobíle pruhovaná věž dosahuje výšky 17 metrů a patří k ní i domek strážce majáku. Ten byl obydlený až do roku 1929, kdy byl provoz majáku automatizován. Tento maják plní velmi důležitou bezpečnostní funkci pro lodě proplouvající úžinou Es Freus, neboť vody jsou tady velmi zrádné a nebezpečné.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat