ibiza-overview-02b.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Počasí a podnebí na Ibize

Klima na Ibize je mírné, typicky středomořské a velmi příjemné. Ze všech Baleárských ostrovů má právě Ibiza nejvyrovnanější klima.

Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 14 - 21°C, slunce zde svítí více než 300 dnů v roce

V letním období se denní teploty pohybují průměrně mezi 26-30°C. Nikdy zde nejsou nepříjemná vedra a dusna, protože teplota i v letních měsících málokdy vystoupá nad 30°C a od moře vane osvěžující větřík. Teplota moře v červenci a srpnu dosahuje až k 26°C.

V létě je na Ibize ideální počasí, téměř neprší, podle statistik má červenec a srpen průměrně jeden deštivý den za měsíc. A když už prší, jedná se většinou o malou přeháňku a za chvíli uvidíte zase jen modrou oblohu.

V zimě teploty neklesají pod bod mrazu. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor. Průměrné denní teploty se v zimě pohybují kolem 15° C, noční kolem 8°C. Když svítí sluníčko, teploty se mnohdy vyhoupnou až přes 20°C a to jsou na zimu velmi příjemné teploty. V zimním období se na Ibize můžete setkat s bouřkami, které doprovází silný vítr a na moři se tvoří obrovské vlny, v některých případech dokonce námořní společnosti ruší své plavby.

Na jaře a na podzim jsou teploty velmi příjemné, ale častěji se objevují dešťové přeháňky, nejvíce prší v listopadu a prosinci. V moři se dá koupat někdy i v říjnu a začátkem listopadu, v říjnu teplota vody v moři dosahuje přes 20°C.

Hlavní turistická sezóna na ostrově Ibiza trvá od poloviny května do poloviny října. Nejvíce turistů upřednostňuje pobyt v červenci a srpnu, když je nejtepleji. I v ostatních ročních obdobích je na Ibize příjemně a mnoho lidí si raději vybírá pro návštěvu Ibizy období mimo sezónu, kdy ostrov ovládne poklidná atmosféra.


Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat