ibiza-overview-02b.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Fauna na Ibize

KočkaDobrá zpráva pro turisty je, že na ostrově nežijí žádná nebezpečná ani jedovatá zvířata. Najdeme zde spíše menší druhy jako jsou králíci, zajíci a jiní menší hlodavci.

Zvířátko, na které narazíte opravdu všude (obzvláště na ručnících, přehozech, přívěscích, pohlednicích a dalších suvenýrech) je malá ještěrka pityuská (Podarcis pityusensis) zelené nebo hnědé barvy. Na některých izolovaných ostrůvcích se prý vyskytují druhy, které nikde jinde na světě nejdete. Pokud se vám v noci něco mihne po stropě, budete to pravděpodobně její příbuzný gekon. Nelekejte se! Právě si dává k večeří některého z komárů, čekajícího až usnete.

Dalším známým zvířetem, který má dokonce v názvu Ibizu, je Podenco Ibicenco.  Jedná se o velmi štíhlého psa, podobného chrtům, dorůstajícího výšky až 70 cm. Kromě funkce domácího mazlíčka se dosud se používá i pro lov králíků, pro který byl po staletí šlechtěn. Dosahuje neskutečné rychlosti a pokud se králík nestihne včas schovat do nory, končí v čelistech Podenca a posléze jako typická ibizská specialita na pekáči nebo v dušený v hrnci se zeleninou. 

Vzácná je ženetka tečkovaná - malá šelmička z čeledi cibetkovitých podobající se kočce. Pyšní se krásným tečkovaným kožichem a dlouhým ocasem s tmavými kroužky. Jako noční lovec je postrachem menších hlodavců, ale i spících ptáků vysoko ve větvích stromů.  Někde se jí pokoušejí chovat i jako domácí zvíře, ale bohužel má jednu nepříjemnou vlastnost a to slušně řečeno - dosti smrdí.

Nejbohatšími zástupci fauny na Ibize jsou bezesporu ptáci. Největší množství jich spatříte v okolí zdejších salin, které byly prohlášeny za chráněnou přírodní rezervaci. Kromě druhů, které zde žijí trvale, spatříte i ty, které migrují a na Ibize si udělaly pauzu. Racci, kormoráni, vzácní plameňáci.

Nejvíce živočichů však najdeme v moři. Drobné ryby, mořské želvy, chobotnice, medúzy, mořští ježci, výjimečně lze zahlédnout na vodní hladině delfíny. 

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat