ibiza-overview-santa-eularia.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Santa Gertrudis de Fruitera

Vesnice Santa Gertrudis de Fruitera leží v samém středu ostrova Ibiza a krajina v jejím okolí si stále ještě dokázala zachovat venkovský charakter. V centru malebné obce stojí kostel, který byl postaven v roce 1797. Na první pohled vás zaujme skutečnost, že na rozdíl od ostatních kostelů na Ibize, není budova kostela zcela bílá. Zvonice kostela má okrovou barvu. Hlavní fiesta, která oslavuje svatou patronku obce, se koná 16. listopadu.

Před kostelem je nově zrekonstruované náměstí s pěší zónou, kde je spousta kaváren, barů, restaurací a obchůdků. Snad každý průvodce o Ibize zmiňuje bar Costa, který proslul vynikajícími sendviči, které zde připravují ze sušené španělské šunky. Bar Costa má i další unikát, a tím je sbírka obrazů, které jsou umístěny na zdech přímo v  baru.  Majitel baru je postupně získaval od různých umělců a hippies, kteří se v obci usadili a často měli hluboko do kapsy, proto "zaplatili" uměleckým dílem.     

Vesničku Santa Gertrudis si za svůj domov na Ibize vybralo mnoho umělců z celého světa, proto tady najdete různé umělecké galerie skoro na každém kroku. V obci sídlí mezinárodní knihkupectví Libro Azul, kde se dají koupit knihy v mnoha světových jazycích. Další zajímavostí je Casi Todo, obchod nejen se starožitostmi, kde se každý měsic konají pravidelné dražby.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat