ibiza-overview-santa-eularia.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Santa Eulària des Riu

Město Santa Eulària des Riu (Santa Eulalia del Rio) se nachází na východě ostrova Ibiza a je třetím největším městem na Ibize. Název města je spjat s řekou Riu, která zde ústí do moře a je unikátní tím, že je jedinou řekou nejen na ostrově, ale i na Baleárských ostrovech.

Santa Eulària des Riu se stala vyhledávaným turistickým letoviskem, které preferují ti, kteří chtějí strávit svou dovolenou v klidné atmosféře. Je to ideální volba pro rodinnou dovolenou s dětmi.

Město se může pochlubit jak vkusnou moderní výstavbou, tak i stavbami z minulých století. 

Chloubou města je dlouhá, písečná pláž - Platja de Santa Eulária, kterou lemuje krásná pobřežní promenáda Passeig Maritim. V okolí promenády je množství kaváren, restaurací a barů, které lákají k příjemnému posezení s výhledem na moře. Pokud projdete celou promenádu od jachtařského přístavu až po místo, kde řeka Riu ústí do moře, objevíte další pláž - Platja del Riu de Santa Eulària - s malým přístavem pro čluny. Odsud můžete pokračovat v procházce kolem řeky, kde je stále na co se dívat. Místní kačeny jsou dokonce tak drzé, že usedají na okolní lavičky. Zanedlouho narazíte na starý římský most přes řeku - Pont Vell. Právě v blízkosti mostu dobře uvidíte, že řekou neprotéká téměř žádná voda a řečiště je po většinu ruku vyschlé.

Po celý rok se na ostrově a stejně tak i v Santa Eulària des Riu koná celá řada oslav, které jsou známé pod názvem fiesta (na Ibize se pro fiestu používá katalánský název festa). V květnu se ve městě koná tzv. Festa de la flor - květinová fiesta, která se slaví 1. květnovou neděli. Hlavní fiesta, která oslavuje místní svatou patronku, připadá na 12. února.

Suvenýry nejlépe nakoupíte na místě zvaném Passeig de S´Alamara, kterému místní říkají Rambla. Plno obchodů najdete na ulici Carrer de Sant Jaume, která od sebe odděluje již zmíněnou Ramblu od náměstí Placa d´Espanya. Na náměstí Placa d´Espanya stojí budova místní radnice a památník, který připomíná záchranu trosečníků z parníku Mallorca v roce 1913.

Ulice Carrer Sant Vicent je známa jako ulice restaurací, úžasnou atmosféru tu zažijete večer.

Původní historické centrum města se nalézá v okolí Puig de Missa. Puig de Missa je nevysoký kopec nad městem, na kterém stojí obranný kostel Església de Santa Eulária. Pokud vystoupáte až nahoru ke kostelu, budete mít jedinečnou příležitost vychutnat si výhled na město a okolí. Za kostelem je hřbitov - Cementeri des Puig de Missa.

Na kopci Puig de Missa jsou 2 zajímavá muzea. Etnologické muzeum - Museu d´Etnografia d´Eivissa ve starém vesnickém domě Can Ros a Museu Barrau.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat