ibiza-overview-santa-eularia.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Sant Carles de Peralta

Obec Sant Carles de Peralta (San Carlos) leží na severovýchodě ostrova Ibiza. 

Vesnička Sant Carles de Peralta se v 50. letech minulého století stala jakýmsi centrem hnutí hippies, proto není divu, že je proslulá především díky hippie trhům Las Dalias, které se pravidelně každou sobotu konají na okraji vesnice (www.lasdalias.com).

Další hippie trhy se pořádají nedaleko, v letovisku Es Canar, v Punta Arabí. S hnutím hippies je spojen i jeden bar v obci - Anita´s Bar, kde se dodnes scházejí jeho přívrženci. Říká se, že v baru mají nejlepší hierbas na ostrově. Najdete ho snadno přímo v centru obce, naproti kostelu. Malé návštěvníky zase potěší krásné dětské hřiště. 

Kostel v centru obce vznikl v 18. století. V sále vedle kostela se každé dva roky koná mezinárodní klavírní soutěž. Fiesta na oslavu svatého patrona obce se koná 4. listopadu.

V Sant Carles de Peralta také můžete navštívit soukromé muzeum - Museu del Trull de ca n'Andreu - sídlí v typickém ibizském selském statku ze 17.století. 

V blízkosti Sant Carles de Peralta se na pobřeží skrývá hned několik krásných pláží: Cala Llenya, Platja S'Aigua Blanca, Cala Nova, Cala Mastella a Platja des Figueral.  

Na pobřeží východně od obce stojí obranná věž Torre d'en Valls.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat