ibiza-overview-santa-eularia.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Jesús

Obec Jesús leží jen 4km na severovýchod od hlavního města Eivissa. Z kdysi poklidné obce se dnes stalo živé předměstí hlavního města, od Eivissy jej oddělují pouze mokřady Ses Feixes.  Hlavním lákadlem pro turisty je kostel - Esglèsia Nostra Senyora de Jesús, který patří k nejstarším na ostrově. S výstavbou kostela se začalo již v 15. století, dokončen byl o století později. Uvnitř je umístěno jedno z nejvzácnějších uměleckých děl Ibizy,  vzácný oltářní obraz s výjevy ze života Panny Marie.  Obraz vznikl v 16. století a za jeho autora se považuje Juan Rodrigo de Osona. Jestliže chcete vidět interiér kostela na vlastní oči, musíte kostel navštívit během konání mše (sobota večer, neděle dopoledne). Prostranství před kostelem s lavičkami je krásně upravené, nedávno bylo vybudováno nové dětské hřiště. Velké parkoviště je jen kousek od kostela.

Fiesta na oslavu svatého patrona obce se koná 8. září.

V Jesúsu je mnoho restaurací, barů, kaváren, rychlých občerstvení, obchodů a supermarketů.

Turistický rezort Talamanca s krásnou pláží je od obce Jesús vzdálen necelé 2 km, na dosah ruky je i golfové hřiště Roca Llisa.

Náš tip:

  • Pokud budete projíždět obcí Jesús, sledujte pozorně ukazatele u cesty a odbočte na Cap Martinet. Z výběžku Cap Martinet je nádherný panoramatický výhled do okolí. Majitelé luxusních vil, které tady stojí, se mohou chlubit jednou z nejprestižnějších adres na Ibize.
 

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat