ibiza-overview-santa-eularia.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Oblast Santa Eulària des Riu

Oblast Santa Eulària des Riu se nachází na východě ostrova Ibiza a má rozlohu 153,48 km². Patří sem město Santa Eulària des Riu, které je třetím největším na ostrově a obce Sant Carles de Peralta, Santa Gertrudis de Fruitera, Nuestra Señora de Jesús a Puig d´en Valls. Město Santa Eulària a celá oblast je pojmenována po řece, která zde ústí do moře a je jedinou řekou na Baleárských ostrovech. Východní pobřeží Ibizy má několik velmi oblíbených písečných pláží s vynikajícími službami, dobrým vybavením a vynikající kvalitou vody- tzv. modrou vlajkou byly oceněny pláže Cala Llenya, Cala Llonga a pláž v Es Canar. Naleznete tady i malé, romantické zátoky se zcela přírodními  plážemi - Cala Mastella a Cala es Pou d´es Lleó. Santa Eulària des Riu je oblíbené turistické letovisko, které vyhledávají ti, kteří chtějí strávit svou dovolenou v poklidné atmosféře. Turisté obdivují nejen městskou písečnou pláž v centru, ale i kostel z roku 1568, který stojí na kopci Puig de Missa nad městem a odkud je výborný výhled na okolí. Za návštěvu stojí místní muzea a hřbitov, který přiléhá ke kostelu. Vnitrozemí v oblasti Santa Eulària des Riu je převážně kopcovité a zachovalo si venkovský charakter, důkazem toho je okolí obce Santa Gertrudis de Fruitera. Sant Carles de Peralta a Es Canar jsou proslulé konáním hippie trhů. V obci Puig d´en Valls se na vrcholu kopce dochoval větrný mlýn, podle kterého se jmenuje celá vesnice. Za vzácným uměleckým dílem zavítejte do  osady Jesús, v místním kostele můžete obdivovat unikátní oltářní obraz, který pochází z roku 1598. Ve všech obcích se po celý rok konají místní fiesty

Jesús

Obec Jesús leží jen 4km na severovýchod od hlavního města Eivissa. Z kdysi poklidné obce se dnes stalo živé předměstí hlavního města, od Eivissy jej oddělují pouze mokřady Ses Feixes.  Hlavním lákadlem pro turisty je kostel - Esglèsia Nostra Senyora de Jesús, který patří k nejstarším na ostrově. S výstavbou kostela se začalo již v 15. století, dokončen byl o století později. Uvnitř je umístěno jedno z nejvzácnějších uměleckých děl Ibizy,  vzácný oltářní obraz s výjevy ze života Panny Marie.  Obraz vznikl v 16. století a za jeho autora se považuje Juan Rodrigo de Osona. Jestliže chcete vidět interiér kostela na vlastní oči, musíte kostel navštívit během konání mše (sobota večer, neděle dopoledne). Prostranství před kostelem s lavičkami je krásně upravené, nedávno bylo vybudováno nové dětské hřiště. Velké parkoviště je jen kousek od kostela.

Číst dál...

Sant Carles de Peralta

Obec Sant Carles de Peralta (San Carlos) leží na severovýchodě ostrova Ibiza. 

Vesnička Sant Carles de Peralta se v 50. letech minulého století stala jakýmsi centrem hnutí hippies, proto není divu, že je proslulá především díky hippie trhům Las Dalias, které se pravidelně každou sobotu konají na okraji vesnice (www.lasdalias.com).

Číst dál...

Santa Eulària des Riu

Město Santa Eulària des Riu (Santa Eulalia del Rio) se nachází na východě ostrova Ibiza a je třetím největším městem na Ibize. Název města je spjat s řekou Riu, která zde ústí do moře a je unikátní tím, že je jedinou řekou nejen na ostrově, ale i na Baleárských ostrovech.

Santa Eulària des Riu se stala vyhledávaným turistickým letoviskem, které preferují ti, kteří chtějí strávit svou dovolenou v klidné atmosféře. Je to ideální volba pro rodinnou dovolenou s dětmi.

Číst dál...

Santa Gertrudis de Fruitera

Vesnice Santa Gertrudis de Fruitera leží v samém středu ostrova Ibiza a krajina v jejím okolí si stále ještě dokázala zachovat venkovský charakter. V centru malebné obce stojí kostel, který byl postaven v roce 1797. Na první pohled vás zaujme skutečnost, že na rozdíl od ostatních kostelů na Ibize, není budova kostela zcela bílá. Zvonice kostela má okrovou barvu. Hlavní fiesta, která oslavuje svatou patronku obce, se koná 16. listopadu.

Číst dál...

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat