overview-es-cubells-2.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Sant Josep de sa Talaia

Obec Sant Josep de sa Talaia (San José) v jihozápadní části Ibizy leží na úpatí hory Sa Talaia (Sa Talaiassa), která je vysoká 475 metrů a je nejvyšším bodem na ostrově. 

Centrem obce prochází hlavní ulice, kde najdete místní radnici, banky, obchody, poštu, bary a restaurace. Celá obec je moc pěkně udržovaná. Snad nejhezčím místem v obci je náměstí Plaça s kostelem Església de Sant Josep de sa Talaia z 18. století.

Okolí obce má nádhernou přírodu a je hustě zalesněno.  Zajímavým zážitkem je výstup na nejvyšší horu ostrova Ibiza - Sa Talaia (475 m.), odkud je krásný výhled. Za jasného počasí lze zahlédnout i část španělské pevniny - pobřeží u města Alicante. Pro ty, kteří se na pěší výstup necítí, je dobrou zprávou, že se nahoru dá vyjet autem, ovšem pouze v případě, když máte k dispozici vůz s vysokým podvozkem a pohonem všech čtyř kol. Pokud si zvolíte pěší variantu, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody, nahoře není žádná možnost něco koupit.

V Sant Josep de sa Talaia se konají po celý rok různé kulturní i sportovní akce, fiesty a festivaly. Hlavní fiesta, která oslavuje svatého Josefa, patrona obce, se koná 19. března. Začátek dubna patří hudebnímu festivalu Sant Pepe Rock. Každoročně v květnu se pořádá festival Magiclown, kde se schází klauni a kouzelníci ze všech koutů světa. El Festín, to je název pro divadelní slavnosti, které jsou určené především pro děti a jsou na programu koncem června. V červenci se koná na pláži Cala de Bou turnaj ve vodním pólu. Další sportovní událostí je Sant Josep Xtreme, cyklistický MTB závod.

V Sant Josep se stále snaží dodržovat a uchovávat tradice, dobrým příkladem je typický tanec zvaný Ball Pagés. V letních měsících se konají na náměstí před kostelem folklórní vystoupení, kde můžete tento tanec vidět na vlastní oči.

Náš tip:

  • Navštivte krápníkovou jeskyni Cova Santa, nalézá se při hlavní cestě mezi Sant Josep a hlavním městem Eivissa.

 

 

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat