overview-es-cubells-2.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Sant Jordi de ses Salines

Obec Sant Jordi de ses Salines leží nedaleko hlavního města Eivissa, v blízkostě letiště. Z kdysi malé vesničky se dnes pomalu stává hustě zastavěná oblast s průmyslovou zónou. Ještě nedávno vedla rušná silnice přímo přes obec, místní obyvatelé si mohli trochu vydechnout až při postavení nového silničního obchvatu.

Přesto stojí za to Sant Jordi de ses Salines navštívit. V obci totiž stojí jeden z nejstarších obranných kostelů na Ibize, Església de Sant Jordi de ses Salines. Jeho původ sahá snad až do 14. století, oficiálně se uvádí, že vznikl o století později. V následujících staletích byl několikrát upravován, boční kaple byla přistavěna až v 18.století. Kostel byl postaven nejen pro duchovní útěchu lidí, kteří pracovali v nedalekých salinách na těžbě soli, ale sloužil také jako opevněný úkryt v případě nebezpečí, důkazem toho je cimbuří na střeše kostela. Okolí kostela je velmi hezky upraveno a osázeno květinami, vzrostlé palmy poskytují za horkých dní příjemný stín. Hlavní fiesta oslavující svatého patrona obce se koná 23.dubna.

Stovky prodávajících a nakupujících míří o víkendech do Sant Jordi, na nedalekém dostihovém závodišti Hipódromo de Sant Jordi se každou sobotu dopoledne konají bleší trhy, kde koupíte doslova vše, na co si jen vzpomenete.

V blízkosti obce je přírodní park El Parque natural de Ses Salines d’Eivissa i Formentera, unikátní ekosystém, který je od roku 1999 součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Náš tip:

  • Nezapomeňte navštívit blízké pláže Es Cavallet a Ses Salines, jsou to jedny z nejkrásnějších pláží ostrova Ibiza.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat