overview-es-cubells-2.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Es Cubells

Obec Es Cubells na jižním pobřeží ostrova Ibiza se rozkládá nad velmi strmými útesy. Do obce vede jedna silnice, která dále nikam nepokračuje a možná právě proto tady panuje neskutečný klid a pohoda. Centrum tvoří kostel Església d'Es Cubells, jehož současná podoba vznikla v letech 1940 až 1959 a několik domů. Je tady i jeden malý obchůdek s potravinami a restaurace. Přímo od kostela je nádherná vyhlídka z útesu na moře. Interiér kostela je možné vidět pouze při mších, které se konají každou neděli večer. Fiesta na oslavu svaté patronky obce, Nuestra Señora del Carmen, se koná 16. července.

Kousek od centra stojí budova Seminari d´Es Cubells, což byla původně poustevna, kterou v polovině 19. století založil karmelitánský mnich Francisco Palau, který našel na Ibize útočiště po vyhoštění z Barcelony a šířil po ostrově katolickou víru. Zasloužil se také o stavbu místního kostela.  Nejvíce se však zapsal do povědomí svými meditačními pobyty na ostrůvku Es Vedrà. Bosý poustevník pobýval na tomto skalnatém a nehostinném ostrůvku v malé jeskyňce. Podle jeho zápisků zde údajně zažil několik mystických zjevení, spatřil záhadnou nebeskou bytost ozářenou jasným světlem a často slýchával zvláštní hlasy. Tímto prohlášením se stal pověstmi opředený ostrůvek u pobřeží Ibizy ještě záhadnější, Es Vedrà i dnes přitahuje pozornost mnoha mystiků a stále se kolem ní šíří desítky legend a tajemných příběhů.  

Krásná přírodní pláž Platja d´Es Cubells s restaurací je ukryta pod vysokými útesy a vede k ní klikatá úzká cesta přímo z centra obce. V malé restauraci Vám připraví čerstvě nalovené ryby podle Vašeho přání.

Přímo v Es Cubells nejsou žádné ubytovací možnosti. Pobřeží u Es Cubells je poseto luxusními prázdninovými vilami, některé z nich vlastní světoznámé celebrity. Své sídlo tady měl například i Mike Oldfield.

Náš tip:

  • Při cestě do Es Cubells ze Sant Josep budete míjet odbočku na Cala d'Hort, určitě sem nezapomeňte odbočit. Z kouzelné přírodní zátoky je jeden z nejkrásnějších pohledů na magický ostrůvek Es Vedrà.

 

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat