overview-es-cubells-2.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Oblast Sant Josep de sa Talaia

Oblast Sant Josep de sa Talaia se nachází na jihu ostrova Ibiza a se svou rozlohou 154 km² je největší na ostrově. Pobřeží této oblasti dosahuje délky 80 km a má 36 pláží. Oblast tvoří středisková obec Sant Josep de sa Talaia spolu s obcemi Sant Jordi, Sant Francesc, Sant Augustí a Es Cubells. Název obce a celé oblasti - Sant Josep de sa Talaia je odvozen od nejvyšší hory Ibizy Sa Talaia, která má výšku 475 m. n. m. Jižní část ostrova Ibiza je obdivuhodná nejen pro své přírodní bohatství, které se podařilo zachovat zejména v chráněné přírodní rezervaci Ses Salines, ale i pro bohatství kulturní. Obrovskou historickou a kulturní hodnotu mají pozůstatky kartaginských sídlišt Sa Caleta a Ses Paises, typické venkovské kostely, obranné věže při pobřeží a staré tradice, které místní lidé stále udržují. Magická atmosféra panuje kolem ostrůvků Es Vedrà a Es Vedranell, které jsou opředeny mnoha legendami a pověstmi. Desítky zátok s plážemi s průzračnou vodou lákají ke koupání, kopcovitá krajina je vhodná pro turistiku, jízdu na kolech nebo na koni. Celá oblast je velmi dobře vybavena službami pro turistický ruch, nabídka ubytování je pestrá, od jednoduchých apartmánů a hotelů až po luxusní vily. Místní gastronomie vyniká v přípravě tradičních pokrmů z ryb, mořských plodů a místních surovin. Jedinečným zážitkem je účast na jedné z fiest, které se po celý rok konají v jednotlivých obcích.

Es Cubells

Obec Es Cubells na jižním pobřeží ostrova Ibiza se rozkládá nad velmi strmými útesy. Do obce vede jedna silnice, která dále nikam nepokračuje a možná právě proto tady panuje neskutečný klid a pohoda. Centrum tvoří kostel Església d'Es Cubells, jehož současná podoba vznikla v letech 1940 až 1959 a několik domů. Je tady i jeden malý obchůdek s potravinami a restaurace. Přímo od kostela je nádherná vyhlídka z útesu na moře. Interiér kostela je možné vidět pouze při mších, které se konají každou neděli večer. Fiesta na oslavu svaté patronky obce, Nuestra Señora del Carmen, se koná 16. července.

Číst dál...

Sant Francesc de s'Estany

Obec Sant Francesc de s'Estany (San Francisco) v jižní části Ibizy leží v těsné blízkosti solných pánví Ses Salines, mezi obcemi Sant Jordi de ses Salines a přístavem Sa Canal. Malé vesničce s několika domy vévodí malý bílý kostel Església de Sant Francesc de s'Estany, který stojí přímo na okraji salin. Na rozdíl od mnoha kostelů na Ibize, tento nikdy nesloužil k obranným účelům, ale pouze k uspokojování duchovní potřeby dělníků, kteří pracovali v salinách. Fiesta oslavující svatého patrona obce se koná 2. dubna.

Číst dál...

Sant Jordi de ses Salines

Obec Sant Jordi de ses Salines leží nedaleko hlavního města Eivissa, v blízkostě letiště. Z kdysi malé vesničky se dnes pomalu stává hustě zastavěná oblast s průmyslovou zónou. Ještě nedávno vedla rušná silnice přímo přes obec, místní obyvatelé si mohli trochu vydechnout až při postavení nového silničního obchvatu.

Číst dál...

Sant Josep de sa Talaia

Obec Sant Josep de sa Talaia (San José) v jihozápadní části Ibizy leží na úpatí hory Sa Talaia (Sa Talaiassa), která je vysoká 475 metrů a je nejvyšším bodem na ostrově. 

Centrem obce prochází hlavní ulice, kde najdete místní radnici, banky, obchody, poštu, bary a restaurace. Celá obec je moc pěkně udržovaná. Snad nejhezčím místem v obci je náměstí Plaça s kostelem Església de Sant Josep de sa Talaia z 18. století.

Číst dál...

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat