overview-sant-llorenc-2.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Sant Joan de Labritja

Sant Joan de Labritja (San Juan) je obec ve vnitrozemí  severní části ostrova Ibiza, od hlavního města Eivissa je vzdálena 22 km. Obec leží v nádherné venkovské krajině, obklopena pohoří Es Amunts. Dominantou obce je kostel Església Sant Joan z 18. století, který má oproti jiným ibizským kostelům jednu zvláštnost - část střechy tvoří kopule, která je krytá střešními taškami cihlové barvy. Před kostelem je krásně upravené prostranství a v jeho blízkosti stojí i místní radnice. Občerstvit se můžete v nedalekém baru. Stejně tak jako v mnoha jiných obcích na Ibize, i v Sant Joan najdeme jeden velmi navštěvovaný bar, který je oblíbeným místem, kde se setkávají příznivci hnutí hippies - Café Vista Alegre. 

Místní fiesta se koná každoročně 24. června a oslavuje svátek patrona obce - svatého Jana. V předvečer svátku se zapaluje 9 svatojánských ohňů, nechybí ani ohňostroj, další den se koná procesí a spousta kulturních akcí. 

Do oblasti Sant Joan de Labritja míří turisté, kteří chtějí poznat pravou venkovskou Ibizu, obdivovat místní architekturu a seznámit se s folklorními zvyky.  Okolí je přímo stvořeno pro turistiku, vycházky do přírody a cykloturistiku. Kopcovitá krajina s borovicovými lesy se střídá s údolíčky, kde se lidé dodnes věnují zemědělství, pěstují se zde hlavně fíkovníky, olivovníky a mandloně. 

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat