overview-sant-llorenc-2.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Oblast Sant Joan de Labritja

Oblast Sant Joan de Labritja se nachází na severozápadě ostrova Ibiza. Tvoří ji středisková obec Sant Joan de Labritja spolu s obcemi Sant Miquel de Balansat, Sant Vicenç de sa Cala a Sant Llorenç de Balàfia. Tato oblast Ibizy patří k nejméně osídleným na ostrově. Snad právě proto je tady příroda dochována tak, jako nikde jinde na ostrově. Severozápad Ibizy je hojně zalesněný, pobřeží je tvořeno strmými útesy a malými zátokami s plážemi. Turistický prúmysl změnil tvář této oblasti jen velmi málo. Jsou tady oblíbená letoviska Cala de Sant Vicenç, Port de Sant Miquel a Portinatx, kde stojí několik velkých hotelů, avšak hlavní doménou této části ostrova je agroturistika. Hosté jsou ubytováni v citlivě zrekonstruovaných selských staveních, které do zdejší krásné přírody dokonale zapadají. Vesničky v této oblasti působí téměř malebně, atmosféru dotváří i bílé kostely,které neodmyslitelně patří ke každé obci na Ibize. Sant Joan de Labritja a okolí Vás ohromí panenskou přírodou, typickou architekturou Ibizy, místní gastronomií a tradicemi. Zdejší krajina ještě  neztratila zemědělský charakter, mezi kopci se ukrývají terasy, kde se dodnes pěstují olivovníky, jejichž stáří dosahuje mnohdy i stovky let.

Sant Joan de Labritja

Sant Joan de Labritja (San Juan) je obec ve vnitrozemí  severní části ostrova Ibiza, od hlavního města Eivissa je vzdálena 22 km. Obec leží v nádherné venkovské krajině, obklopena pohoří Es Amunts. Dominantou obce je kostel Església Sant Joan z 18. století, který má oproti jiným ibizským kostelům jednu zvláštnost - část střechy tvoří kopule, která je krytá střešními taškami cihlové barvy. Před kostelem je krásně upravené prostranství a v jeho blízkosti stojí i místní radnice. Občerstvit se můžete v nedalekém baru. Stejně tak jako v mnoha jiných obcích na Ibize, i v Sant Joan najdeme jeden velmi navštěvovaný bar, který je oblíbeným místem, kde se setkávají příznivci hnutí hippies - Café Vista Alegre. 

Číst dál...

Sant Llorenç de Balàfia

Sant Llorenç de Balàfia (San Lorenzo) leží ve vnitrozemí severní části Ibizy a patří k nejmenším obcím na ostrově. Vesnička se rozkládá uprostřed širokého údolí, kde jsou velmi dobré podmínky k zemědělství. Jednotlivé domy či spíše usedlosti jsou roztroušeny po okolí. Střed obce tak proto nejde jednoznačně označit. Právě kvůli této skutečnosti byl na vyvýšeném místě vystavěn kostel Església de Sant Llorenç , který se stal centrem setkávání místních obyvatel. Charakteristickým rysem tohoto kostela je pouze jeden vchodový oblouk. Od kostela je dobrý výhled na okolní krajinu. Fiesta, která oslavuje svatého patrona obce se koná 10. srpna. Okolí Sant Llorenç de Balàfia je doslova rájem pro pěší turistiku a procházky mezi pomerančovníkovými a olivovníkovými háji.

Číst dál...

Sant Miquel de Balansat

Sant Miquel de Balansat (San Miquel) je malé městečko na severu ostrova Ibiza. Samotné městečko i jeho okolí je klidné a tiché, téměř nenarušené turistickým ruchem. Jediné, menší turistické letovisko poblíž, je Port de Sant Miquel.

Dominantou obce je kostel Església de Sant Miquel, který se tyčí na kopci nad vesnicí. Tento kostel patří k nejstarším na Ibize, vznikl již ve 14.-15. století z jednoduché kaple, ta byla postupně rozšiřována a přestavěna do podoby dnešního kostela. Vstupním průčelím se třemi oblouky vstoupíme nejprve na terasu (patio), z terasy projdeme dalším portálem se třemi oblouky na tzv. porxo, kde je hlavní vchod do kostela. Na rozdíl od mnoha jiných kostelů na ostrově, tento je velmi často otevřen pro veřejnost i mimo dobu konání mše. Využijte toho a prohlédněte si prostý a přesto tak působivý interiér kostela. Ke kostelu, sloužícímu v minulosti jako obranná pevnost, přiléhá hřbitov. Od kostela je krásný výhled na okolní lesy a k letovisku Port de Sant Miquel.

Číst dál...

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat