ibiza-overview-sant-antoni.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Santa Agnès de Corona

Santa Agnès de Corona ( Santa Inés) je malá, autentická vesnička na severozápadě Ibizy (asi 10 km severně od Sant Antoni de Portmany), která dosud není poznamenána turistickým ruchem. Kopce nad údolím, kde leží vesnička Santa Agnès, jsou vytvarovány tak, že připomínají korunu a právě proto má obec v názvu dovětek "de Corona" (corona - koruna).  V centru obce je jen kostel Església Santa Agnès Verge i Màrtir z roku 1812, obchod a pár barů. Ten nejproslulejší z barů je Can Cosmi a prý v něm připravují nejlepší bramborové tortilly na Ibize. Tak přijďte ochutnat.

Také restaurace Sa Palmera nabízí také bohatý výběr místních specialit. Za restaurací je parkoviště a dětské hřiště. Přímo v obci nejsou žádné ubytovací možnosti, ale v blízkém okolí je možnost ubytovat se především v agroturistických hotelech. Nutno upozornit, že tyto hotely jsou velmi vkusně opravené staré domy (fincas) a farmy, které dokonale zapadají do přírody. Uvnitř jsou taktéž velmi elegantně zařízeny, některé jsou poměrně luxusní, čemuž odpovídají i ceny ubytování.

Údolí u Santa Agnès je plné mandlovníků, které jsou nejkrásnější v době květu. Na přelomu ledna a února míří lidé z celého ostrova právě do rozkvetlých mandlových hájů, aby uviděly tento kouzelný zážitek na vlastní oči. Neopakovatelná podívaná se naskýtá při úplňku, kdy měsíční svit ještě umocní sladkou vůni mandlových květů. Každý rok, při únorovém úplňku, se na Ibize pořádá pěší vycházka do mandlových sadů v údolí u Santa Agnès, sraz všech účastníků nočního putování je před radnicí v Sant Antoni. Nejen ostrované, ale i návštěvníci Ibizy, tímto způsobem dávají sbohem zimě a vítají přicházející jaro. Mandlové květy jsou také častým námětem pohádek a lidových vyprávění. Nejen na Ibize, ale i v mnoha jiných částech Španělska se vypráví pohádky, ve kterých bílé mandlové květy představují sníh, po kterém se tak často stýskalo princeznám ze severských zemí, jež se provdaly do Španělska.

Stejně jako ve všech ostatních vesnicích a městech na Ibize, tak i v Santa Agnès pořádají fiestu, která oslavuje svatou patronku obce. Fiesta se koná 21. ledna.

Náš tip:

  • Okolí obce láká k procházkám v nádherné přírodě, která se tady předvádí v celé své kráse.  Zdejší útesy jsou hodně strmé a přístup k moři téměř nemožný. Zkuste třeba vycházku od baru Can Cosmi (po cestě Cami des Pla Corona) k útesům Ses Balandres, odkud je úžasný výhled na ostrůvky Ses Margalides. Nedávno zde byla otevřena restaurace.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat