ibiza-overview-sant-antoni.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Sant Rafel de sa Creu

Sant Rafel de sa Creu (San Rafael) se nachází asi 8 km od města Sant Antoni de Portmany, v blízkosti hlavní silnice mezi městy Sant Antoni a Eivissa. Je to jediné místo na ostrově, které  bylo prohlášeno za tzv. "řemeslnou zónu" (Zona de Interés Artesanal). Své řemeslné dílny tady mají hrnčíři a keramici, kteří vytváří unikátní kousky, většinou inspirované punskou kulturou. Můžete tady tím pádem nakoupit typické suvenýry z Ibizy.

Vesnička vznikla na vyvýšeném místě v okolí bílého, obranného kostela Església de Sant Rafel Arcàngel, který byl postaven v letech 1786 - 1793. Od kostela je krásný výhled na moře a nížinu Pla de Vila s  hlavním městem ostrova Eivissa. Fiesta, která oslavuje svatého patrona obce, se koná 24. října. Sant Rafel je městečko, které si dosud zachovává poklidnou atmosféru, má také několik barů a kvalitních restaurací, které vyhledávají lidé z celého ostrova. Naopak mnohem živější atmosféra panuje v nejslavnějších nočních klubech Amnesia a Privilege, které najdete jižně od obce, u silnice mezi Sant Antoni a Eivissou.

Při cestě do Sant Rafel si nemůžete nevšimnout obrovského areálu hřebčína Los Olivos. V tomto luxusním areálu se chovají plnokrevní andaluští koně. Celá farma stála miliony eur a o koně se tady pečuje opravdu luxusně, mají dokonce svůj bazén.

Příznivci klusáckých dostihů jistě nevynechají návštěvu arény Hipódromo de Sant Rafel. Klusácké závody se v letním období konají v sobotu večer, v zimě v neděli odpoledne. Občerstvit se můžete v restauraci a o zábavu budete mít jistě postaráno, když si vsadíte na vítěze. Občas se v aréně konají i motokrosové závody.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat