ibiza-overview-sant-antoni.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Sant Mateu d'Aubarca

Sant Mateu d´Aubarca (San Mateo) je malá, vnitrozemská obec na severozápadě Ibizy a leží v údolí mezi hustě zalesněnými kopci pohoří Es Amunts

V malé vesničce stojí kostel z 18.století, několik domů, restaurace a obchod. Sant Mateu d´Aubarca a okolí je jedinou oblastí na Ibize, kde se pěstuje odpradávna víno.

V prosinci se ve vesnici koná vinobraní - Fiesta del vino de Sant Mateu, kde můžete ochutnat mladé víno z místních vinic. Úrodná oblast, odkud pochází místní víno se jmenuje Buscastell. Hlavní fiesta, která oslavuje svatého patrona obce připadá na 21. září, ale oslavy probíhají po celý zářijový měsíc. Konají se zde slavnostní mše, koncerty, sportovní klání, divadelní a folklórní představení, karneval aj. Okolí obce je vhodné pro pěší turistiku i cykloturistiku.

Naše tipy:

  • Tip na krátký pěší výlet k zajímavé zátoce Cala S´Aubarca. Je to skalnatá zátoka, lemovaná vysokými útesy, a nalézá se na severozápadním pobřeží Ibizy, asi 4km od vesnice Sant Mateu d´Aubarca. Z obce sem nevede zpevněná cesta. Není zde písečná pláž a žádná možnost občerstvení, ale naprostý klid a nádherná příroda. Útesy mají obrovskou ekologickou hodnotu, hnízdí zde množství vzácných ptáků.

 

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat