ibiza-overview-sant-antoni.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Oblast Sant Antoni de Portmany

Oblast Sant Antoni de Portmany se nachází na severozápadě ostrova Ibiza na ploše 125 km². Oblast tvoří stejnojmenná středisková obec spolu s obcemi Sant Rafel, Santa Agnes a Sant Mateu. Sant Antoni je po hlavním městě Eivissa druhé největší město na ostrově a je proslulé svými nočními kluby a nádhernými západy slunce. Jen pár kilometrů od rušného města se rozkládá venkovská, převážně kopcovitá krajina s romantickými údolími, kde se od pradávna ve zdejší úrodné červené půdě pěstují mandlovníky, olivovníky, fíkovníky, ale i pomerančovníky a citroníky. Okolí obce Santa Agnes je proslulé svými mandlovníkovými háji, úchvatná podívaná na údolí plné bílých květů nastává na přelomu ledna a února, tehdy se sem sjíždějí lidé ze všech koutů ostrova, aby obdivovali krásu kvetoucích stromů. Centrem vinařství na ostrově je vesnice Sant Mateu. V obci Sant Rafel zase můžete obdivovat tradiční hrnčířskou výrobu. Na ibizském venkově se setkáte s architekturou, která je pro ostrov typická - s jednoduchými bílými domy, které dokonale zapadají do krajiny a s bílými kostely, které naleznete v každé obci. Členité pobřeží s mnoha útesy ukrývá několik krásných, přírodních pláží v malých zátokách, které jsou typické pro Ibizu. S dávnou historií Ibizy jsou spjaty jeskyně Cova Santa Agnès a Cova de ses Fontanelles

Sant Antoni de Portmany

Sant Antoni de Portmany (San Antonio) je hned po hlavním městě Eivissa druhé největší město na Ibize. Leží na západním pobřeží ostrova. Dnes je město velkým, moderním letoviskem, které se stále rozrůstá. V minulosti však bylo jen malou vesnicí s rybářským přístavem. Zdejší zátoku znali již Římané a nazývali ji Portus Magnus.

Číst dál...

Sant Mateu d'Aubarca

Sant Mateu d´Aubarca (San Mateo) je malá, vnitrozemská obec na severozápadě Ibizy a leží v údolí mezi hustě zalesněnými kopci pohoří Es Amunts

V malé vesničce stojí kostel z 18.století, několik domů, restaurace a obchod. Sant Mateu d´Aubarca a okolí je jedinou oblastí na Ibize, kde se pěstuje odpradávna víno.

Číst dál...

Sant Rafel de sa Creu

Sant Rafel de sa Creu (San Rafael) se nachází asi 8 km od města Sant Antoni de Portmany, v blízkosti hlavní silnice mezi městy Sant Antoni a Eivissa. Je to jediné místo na ostrově, které  bylo prohlášeno za tzv. "řemeslnou zónu" (Zona de Interés Artesanal). Své řemeslné dílny tady mají hrnčíři a keramici, kteří vytváří unikátní kousky, většinou inspirované punskou kulturou. Můžete tady tím pádem nakoupit typické suvenýry z Ibizy.

Číst dál...

Santa Agnès de Corona

Santa Agnès de Corona ( Santa Inés) je malá, autentická vesnička na severozápadě Ibizy (asi 10 km severně od Sant Antoni de Portmany), která dosud není poznamenána turistickým ruchem. Kopce nad údolím, kde leží vesnička Santa Agnès, jsou vytvarovány tak, že připomínají korunu a právě proto má obec v názvu dovětek "de Corona" (corona - koruna).  V centru obce je jen kostel Església Santa Agnès Verge i Màrtir z roku 1812, obchod a pár barů. Ten nejproslulejší z barů je Can Cosmi a prý v něm připravují nejlepší bramborové tortilly na Ibize. Tak přijďte ochutnat.

Číst dál...

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat