ibiza-overview-04g.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Přístav v Eivisse

Přístav v EivisseV jižní části přístavu La Marina stojí přístavní molo s budovou Estación Marítima, ke které připlouvají a odplouvají trajekty ze španělské pevniny a z ostrova Mallorca. Naproti přístavní hale se tyčí Monument al Corsaris (Obelisco a los Corsarios) - Obelisk korzárů.

Obelisk byl postaven v roce 1915 a připomíná ibizské korzáry, kteří v neklidných dobách chránili ostrov před nepřátelskými pirátskými nájezdy. Korzáři se řídili heslem “La mejor defensa es un buen ataque", což se dá volně přeložit jako: "Nejlepší obrana je dobrý útok". Nejslavnějším ibizským korzárem byl Antonio Riquer Arabí ze Sa Penya, který se stal místním hrdinou, když v roce 1806, pokořil anglickou loď "Felicity", jejímž kapitánem byl Miguel Noveli, známý a obávaný gibraltarský pirát. Celá akce se prý odehrála v blízkosti přístavu a s obrovským nadšením jí přihlíželi místní obyvatelé z přístavu a hradeb. Obelisk věnovali městu potomci rodiny slavného korzára Antonia Riquera Arabí.

Přístav v Eivisse

Na opačné straně, v tzv. novém přístavu, se nachází jachetní a sportovní přístavy Marina Nueva a Marina Botafoc. Kolem nich se vine přímořská promenáda Passeig Joan Carles I. V jejich blízkosti stojí i světoznámé kluby Pacha a El Divino. V lokalitě kolem jachetního přístavu je mnoho luxusních obchůdků, butiků a restaurací, stojí tady i známé Casino. Z této části přístavu je okouzlující pohled na staré město Dalt Vila. Přístav uzavírá výběžek, který je spojen jen úzkým písečným pruhem s malinkým ostrůvkem Illa Grossa, na kterém stojí maják Far d´Es Botafoc.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat