ibiza-overview-04g.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Moderní Eivissa

Monument A Vara de ReyModerní část Eivissy se rozkládá na západ od historické části města a jejím centrem je bulvár Passeig Vara de Rey se spoustou restaurací, kaváren a obchodů. Uprostřed stojí Monument a Vara de Rey - pomník byl postaven na počest ibizského rodáka, generála Joaquína Vara de Rey y Rubio, který v roce 1898 hrdinně zahynul ve válce mezi Španěly a Američany o ostrov Kuba.

Zajímavou budovou, která se pyšní jedním velkým "nej" je Montesol, hotel na bulváru Passeig Vara de Rey. Montesol byl postavený již v 30. letech 20. století a může se pochlubit tím, že je nejstarším hotelem v Eivisse. Dodnes je velmi populárním místem, kde se lidé schází k příjemnému posezení nad šálkem kávy.

Náš tip:

  • V Eivisse prozatím není klasické autobusové nádraží, tak jak jsme na něj všichni zvyklí. Jako nádraží slouží ulice Avinguda I. Macabich (Avenida de Isidor Macabich), kde u chodníku zastavují autobusy a také odsud odjíždí. Pokud budete nastupovat zde, řidič vám neprodá jízdenku v autobuse, ale budete si ji muset jít koupit. Prodej jízdenek probíhá v té samé ulici, vchod je mezi bary a obchody a špatně se hledá, tak se obrňte trpělivostí. V brzké době by snad mělo být dokončeno nové autobusové nádraží.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat