ibiza-overview-04g.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Eivissa

Eivissa je hlavním městem a správním centrem Ibizy a leží na jihovýchodním pobřeží ostrova.  Staré město tvoří přístav s přilehlou čtvrtí Sa Penya a La Marina a horní město, které je obehnané hradbami - Dalt Vila, na jehož vrcholu se tyčí Catedral Santa María de las Nieves. Na západ od historické části města se rozkládá moderní část města, která se neustále rozrůstá. Eivissa je největším a zároveň nejlidnatějším městem na ostrově Ibiza.

Staré město Dalt Vila

Dalt Vila - průchod ze zbrojního dvora na náměstí Placa de VillaDalt Vila je opevněna kamennými hradbami, které vznikly v 16. století, ale podle historiků údajně kopírují někdejší kartaginské opevnění. Součástí hradeb je i 7 obranných věží - Baluard de Sant Joan, Baluard de Sant Pere, Baluard de Sant Jaume, Baluard de Sant Jordi, Baluard de Sant Bernat, Baluard Santa Tecla a Baluard de Santa Llúcia. V baště Baluard de Sant Joan má sídlo Museu d'Art Contemporani d'Eivissa - Muzeum současného umění. Z bašty Baluard de Sant Bernat je vynikající výhled do okolí, v dálce je vidět i ostrov Formentera.

Číst dál...

Pod hradbami starého města Dalt Vila

Pod hradbami Dalt VilaMezi přístavem a hradbami Dalt Vila se rozkládají čtvrti Sa Penya a La Marina. V minulosti to byly rybářské čtvrti, dnes je spleť úzkých uliček s bílými domky plná obchůdků, stánků se suvenýry, barů a kaváren. V noci se právě tady odehrává proslulý bujarý noční život, poté se pokračuje v místních světoznámých klubech.

Číst dál...

Kopec větrných mlýnů Puig des Molins

Mlýn na kopci Puig des MolinsPuig des Molins je kopec větrných mlýnů, tyčí se asi 300 metrů západně od Dalt Vily. Na Puig des Molins naleznete pozůstatky punského pohřebiště, tzv. nekropole. Kartáginci považovali Ibizu za posvátný ostrov bohyně Tanit a zdejší půdu za ideální k pohřbívání, neboť věřili, že když se nechají pohřbít právě zde, tak se ocitnou rychleji v nebi.

Číst dál...

Přístav v Eivisse

Přístav v EivisseV jižní části přístavu La Marina stojí přístavní molo s budovou Estación Marítima, ke které připlouvají a odplouvají trajekty ze španělské pevniny a z ostrova Mallorca. Naproti přístavní hale se tyčí Monument al Corsaris (Obelisco a los Corsarios) - Obelisk korzárů.

Číst dál...

Moderní Eivissa

Monument A Vara de ReyModerní část Eivissy se rozkládá na západ od historické části města a jejím centrem je bulvár Passeig Vara de Rey se spoustou restaurací, kaváren a obchodů. Uprostřed stojí Monument a Vara de Rey - pomník byl postaven na počest ibizského rodáka, generála Joaquína Vara de Rey y Rubio, který v roce 1898 hrdinně zahynul ve válce mezi Španěly a Američany o ostrov Kuba.

Číst dál...

Pláže v Eivisse

TalamancaPod správní oblast hlavního města Eivissa spadá pouze městská pláž Ses Figueretes a mnohem klidnější pláž v zátoce Talamanca. Na okraji města začíná proslulá  písečná pláž Platja d´en Bossa, která je velmi oblíbená mezi návštěvníky světoznámých ibizských klubů. 

Jen pár kilometrů od Eivissy, v jižní části Ibizy, se rozkládají překrásné, dlouhé písečné pláže Es Cavallet a Ses Salines.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat