overview-cap-negretx.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Suvenýry z Ibizy

Na Ibize budete mít spoustu možností, kde nakoupit dárky a suvenýry. Ve všech městech a turistických rezortech najdete obchůdky se suvenýry. Mezi ty nejčastěji kupované patří trička se jménem ostrova nebo ještěrkou, která se stala jakýmsi neoficiálním symbolem Ibizy. Ještěrku tak najdete doslova všude, nejen na tričkách, ale třeba i na osuškách, klíčenkách, samolepkách, magnetech a popelnících.

Po celém ostrově se v letní sezónu pořádají trhy, kde se prodávají typické produkty z ostrova. Mezi nejoblíbenější patří tzv. hippie trhy a řemeslné jarmarky. Ve stovkách stánků na některém z Hippie trhů je k dostání oblečení, kožené výrobky, originální šperky, obrazy, sošky a další zboží. Na řemeslných jarmarcích se prodávají keramické výrobky, proutěné zboží, výšivky, ale i některé potraviny, třeba mandle, med, bylinkové čaje a koření. 

Skvělým suvenýrem nebo dárkem z dovolené na Ibize je mořská, čistě přírodní sůl pocházející přímo z ibizských salin. Tato kvalitní sůl se prodává pod značkou Sal de Ibiza a dá se koupit v mnoha obchůdcích na Ibize a to v různých variantách a baleních.

Velmi oblíbenými suvenýry se staly likéry z Ibizy, které se vyrábějí z místních bylin. Vybírat můžete mezi značkami Hierbas Ibicencas, Frígola a Palo

Nejen v Eivisse, ale i v jiných městech často narazíte na butiky s tzv. Adlib módou. Adlib je styl oblečení a doplňků, který vznikl na Ibize a je pro něj typická jednoduchost, pohodlnost, elegance, přírodní materiály, krajky, ruční výroba a většinou bílá barva. 

Mezi luxusní suvenýry a dárky patří parfémy Campos de Ibiza, obchod s voňavými produkty této značky najdete v Eivisse, v jachetním přístavu Marina Botafoch. Vybrat si můžete z několika druhů parfémů pro muže i ženy , které doplňuje kosmetika do koupele - sprchové gely,mýdla, sůl do koupele, tělové mléko, ale i vonné svíčky. Všechny produkty této značky jsou vyráběny tradičním způsobem a voňavé ingridience se získavají z rostlin, které rostou přímo na ostrově.

Další parfémy, které jsou neodmyslitelně spjaty s Ibizou, se jmenují Hierbas de Ibiza. Jsou známé po celém světě a jejich vůni, která ve Vás evokuje vůni a  ducha Ibizy, si oblíbila i populární španělská herečka Penelope Cruz. Pátrejte třeba v síti parfumérií Clapés.

Návštěvníci ibizských tanečních klubů míří pro suvenýry do značkových prodejen jednotlivých klubů. Tyto prodejny se nacházejí zejména v Eivisse a Sant Antoni de Portmany. Nejoblíbenější jsou trička s logem třešní, které má ve znaku diskotékový řetězec Pacha. Ve všech klubových prodejnách koupíte i nejhranější výběry hitů dané sezóny.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat