overview-cap-negretx.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Nakupování

Ibiza je jako stvořena k nakupování. Na svých toulkách po Ibize narazíte  na spoustu obchodů a krámků.  Nejznámější nákupní zónou jsou uličky kolem přístavu v Eivisse (Sa Penya a La Marina), kde jsou obchody v létě otevřené až do půlnoci.

Vyhlášená je také ulice Calle de la Virgen, tady jsou soustředěny obchůdky, kam chodí nakupovat hlavně gayové. Značkové butiky s nejnovějšími módními výstřelky najdete po celé Eivisse, nejluxusnější butiky sídlí v blízkosti jachtařského přístavu Marina de Botafoch. Po celém ostrově najdete obchody, kde se prodává oblečení a doplňky ve stylu Adlib, který vznikl na Ibize. Také světoznámé ibizské taneční kluby mají na Ibize své obchody, kde nabízí k prodeji hudební CD s výběry nejhranějších hitů a oblečení s logem daného klubu (Pacha, Space, Amnesia). Turisté nejradějí nakupují na trzích, mezi nejoblíbenější patří  Hippie trhy a jarmarky s tradičním zbožím. Hodně vyhledávané jsou i bleší trhy, kde koupíte nebo prodáte téměř cokoliv.  V turistických letoviscích je k dispozici množství obchodů s plážovými potřebami, oblečením a potravinami. Potraviny nakoupíte nejlevněji ve velkých supermarketech, čerstvé produkty vypěstované místními farmáři, hledejte na speciálních trzích, které se konají po celém ostrově.  

Většina obchodů má během hlavní turistické sezóny otevřeno nepřetržitě. Některé ale zůstavají zavřené v době odpolední siesty a znovu otevírají až v podvečer. Mnoho obchodů je zavřeno v neděli.

Náš tip:

V říjnu, kdy na Ibize končí turistická sezóna, začínají v obchodech výprodeje. Zboží je slevněno o 50% - 70%.

Hippie trhy v Las Dalias

Hippie trhy v Las Dalias - Sant Carles de Peralta
Populární hippie trh Las Dalias je otevřen celoročně a koná se každou sobotu od 10 - 20 hod. Velmi oblíbené se staly noční trhy, kde se prodává to samé zboží jako přes den, atmosféra je ale úplně jiná a teploty mnohem příjemnější než ve dne. Noční trhy jsou přístupné každé pondělí od června do září, od 19 - 01 hod. Noční nakupování si můžete užít i každé úterý v průběhu letních prázdnin, od 19 - 01 hod. Srpnové neděle v Las Dalias patří také nočním trhům, otevřeno je od 18 - 01 hod.

Číst dál...

Hippie trhy v Punta Arabí

Hippie trhy v Punta Arabí - Es Canar
Největší hippie trhy na ostrově se konají pravidelně každou středu (10 - 19 hodin), od dubna do října. Trhy se pořádají v areálu klubu Punta Arabí v Es Canar. Stovky stánků s různým zbožím jsou rozmístěny mezi apartmány klubu v borovicovém lesíku, takže je tady příjemný stín. Nakoupit můžete typické oděvy, boty, tašky, kožené výrobky, bižuterii, šperky, obrazy, sošky, keramiku, hudební CD a určitě si z nabídky vyberete nějaký ten suvenýr, který Vám po návratu domů bude připomínat Ibizu.

Číst dál...

Suvenýry z Ibizy

Na Ibize budete mít spoustu možností, kde nakoupit dárky a suvenýry. Ve všech městech a turistických rezortech najdete obchůdky se suvenýry. Mezi ty nejčastěji kupované patří trička se jménem ostrova nebo ještěrkou, která se stala jakýmsi neoficiálním symbolem Ibizy. Ještěrku tak najdete doslova všude, nejen na tričkách, ale třeba i na osuškách, klíčenkách, samolepkách, magnetech a popelnících.

Číst dál...

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat