overview-ses-salinesx.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Es Vedrà

Es VedràMalý ostrůvek Es Vedrà, který vystupuje z hladiny moře u jihozápadního pobřeží Ibizy, je od pradávna obklopen aurou tajemství. Vyprávějí se o něm desítky pověstí a legend.

Ve skutečnosti se jedná o ostrůvky dva - Es Vedrà a Es Vedranell, oba jsou kamenité, pusté a žijí na nich jen ještěrky a několik divokých koz. V dávných dobách byly prý oba ostrůvky spojeny s Ibizou, ale později se od ní oddělili, aby mohly být jejími předsunutými ochránci.

Tajemné události na Es Vedrà zažil karmelitánský mnich Francisco Palau z nedaleké vesničky Es Cubells, který na ostrůvek odcházel meditovat. Bosý poustevník pobýval na tomto skalnatém a nehostinném ostrůvku v malé jeskyňce. Podle jeho zápisků zde údajně zažil několik mystických zjevení, spatřil záhadnou nebeskou bytost ozářenou jasným světlem a často slýchával zvláštní hlasy. Tímto prohlášením se stal pověstmi opředený ostrůvek u pobřeží Ibizy ještě záhadnější. Také několik rybářů údajně popsalo záhadné světelné kruhy, které se šíří kolem ostrova.  Někteří lidé dokonce věří, že Es Vedrà je vrcholkem bájné Atlantidy.

Jiní zase spekulují o tajné základně UFO, která má být ukryta pod hladinou moře, při úpatí ostrova. O Es Vedrà se také často říká, že je magnetický ostrov. Všechny kompasy a navigační přístroje prý v blízkosti ostrova přestávají fungovat, dokonce i poštovní holubi tady ztrácejí své orientační smysly. Pravda je ale taková, že ostrov je složen z vápence a téměř žádné kovy neobsahuje. Přesto se mnoho lidí, kteří navštívili okolí Es Vedrà, shoduje na tom, že nějaký neznámý zdroj energie kolem ostrůvku určitě existuje. Vždyť i básníci přirovnávají toto místo ke kamenné katedrále, která vystupuje z vod Středozemního moře. Ostrůvek Es Vedrà inspiroval k umělecké tvorbě mnoho osobností, Mike Oldfield má ostrov dokonce na titulním bookletu svého alba Voyager. 

Es Vedrà

Pokud navštívíte Ibizu, nezapomeňte zajít k Es Vedrà a nechejte se okouzlit atmosférou místa, třeba jen proto, abyste se na Ibizu ještě jednou vrátili. Říká se, že kdo se chce na Ibizu někdy znovu vrátit, musí se s Es Vedrà nějakým způsobem rozloučit, stačí třeba jen zamávat.

Náš tip:

  • Fantastický výhled na ostrůvek je ze zátoky s krásnou pláží Cala d'Hort nebo od obranné věže Torre des Savinar, která stojí na strmých a vysokých útesech naproti němu. Magickou atmosféru tohoto místa si nejlépe vychutnáte večer, když zapadá slunce.


Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat