overview-ses-salinesx.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Es Cubells

Es CubellsObec Es Cubells na jižním pobřeží ostrova Ibiza se rozkládá nad velmi strmými útesy. Do obce vede jedna silnice, která dále nikam nepokračuje a možná právě proto tady panuje neskutečný klid a pohoda. Přímo v Es Cubells nejsou žádné ubytovací možnosti, centrum tvoří kostel Església d'Es Cubells, jehož současná podoba vznikla v letech 1940 až 1959 a několik domů. Je tady i jeden malý obchůdek s potravinami a restaurace. Přímo od kostela je nádherná vyhlídka z útesů na moře. Interiér kostela je možné vidět pouze při mších, které se konají každou neděli večer. Fiesta na oslavu svaté patronky obce - Nuestra Señora del Carmen - se koná 16. července.

Kousek od centra stojí budova Seminari d´Es Cubells, což byla původně poustevna, kterou v polovině 19. století založil karmelitánský mnich Francisco Palau, který našel na Ibize útočiště po vyhoštění z Barcelony a šířil po ostrově katolickou víru. Zasloužil se také o stavbu místního kostela.  Nejvíce se však zapsal do povědomí svými meditačními pobyty na ostrůvku Es Vedrà. Bosý poustevník pobýval na tomto skalnatém a nehostinném ostrůvku v malé jeskyňce. Podle jeho zápisků zde údajně zažil několik mystických zjevení, spatřil záhadnou nebeskou bytost ozářenou jasným světlem a často slýchával zvláštní hlasy. Tímto prohlášením se stal pověstmi opředený ostrůvek u pobřeží Ibizy ještě záhadnější, Es Vedrà i dnes přitahuje pozornost mnoha mystiků a stále se kolem ní šíří desítky legend a tajemných příběhů.  

Krásná přírodní pláž Platja d´Es Cubells s restaurací je ukryta pod vysokými útesy a vede k ní klikatá úzká cesta přímo z centra obce. V malé restauraci Vám připraví čerstvě nalovené ryby podle Vašeho přání.

Pobřeží u Es Cubells je poseto luxusními prázdninovými vilami, některé z nich vlastní světoznámé celebrity. Své sídlo tady měl například i Mike Oldfield.

Náš tip:

  • Při cestě do Es Cubells ze Sant Josep budete míjet odbočku na Cala d'Hort, určitě sem nezapomeňte odbočit. Z kouzelné přírodní zátoky je jeden z nejkrásnějších pohledů na magický ostrůvek Es Vedrà.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat