overview-ses-salinesx.jpg

Anketa

Které téma Vás nejvíce zajímá?

Letoviska - 6.8%
Pláže - 28.7%
Města a obce - 2.3%
Kluby - 34.7%
Památky - 5.4%
Výlety - 10.5%
Nákupy - 7.4%
Restaurace - 4.3%

Celkem hlasů: 352
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 03 dub 2015 - 05:48

Reklama

Co musíte vidět

Nejzajímavější místa a památky na Ibize.

Dalt Vila

Dalt Vila - Portal de ses TaulesKaždý, kdo zavítá do hlavního města Ibizy, by si neměl nechat ujít prohlídku starobylé čtvrti Dalt Vila, která byla v roce 1999 zapsána do seznamu světového kulturního dědictví Unesco. Ve spleti úzkých, dlážděných uliček na vás dýchne atmosféra starých časů.

Dalt Vila je opevněna kamennými hradbami, které vznikly v 16. století, ale podle historiků údajně kopírují někdejší kartaginské opevnění.

Číst dál...

Es Cubells

Es CubellsObec Es Cubells na jižním pobřeží ostrova Ibiza se rozkládá nad velmi strmými útesy. Do obce vede jedna silnice, která dále nikam nepokračuje a možná právě proto tady panuje neskutečný klid a pohoda. Přímo v Es Cubells nejsou žádné ubytovací možnosti, centrum tvoří kostel Església d'Es Cubells, jehož současná podoba vznikla v letech 1940 až 1959 a několik domů. Je tady i jeden malý obchůdek s potravinami a restaurace. Přímo od kostela je nádherná vyhlídka z útesů na moře. Interiér kostela je možné vidět pouze při mších, které se konají každou neděli večer. Fiesta na oslavu svaté patronky obce - Nuestra Señora del Carmen - se koná 16. července.

Číst dál...

Es Vedrà

Es VedràMalý ostrůvek Es Vedrà, který vystupuje z hladiny moře u jihozápadního pobřeží Ibizy, je od pradávna obklopen aurou tajemství. Vyprávějí se o něm desítky pověstí a legend.

Ve skutečnosti se jedná o ostrůvky dva - Es Vedrà a Es Vedranell, oba jsou kamenité, pusté a žijí na nich jen ještěrky a několik divokých koz. V dávných dobách byly prý oba ostrůvky spojeny s Ibizou, ale později se od ní oddělili, aby mohly být jejími předsunutými ochránci.

Číst dál...

Ostrov Formentera

formentera-sunsetOstrov Formentera, nejmenší ze čtyř obydlených Baleárských ostrovů, se nachází necelých 8 km jižně od Ibizy, od které je oddělen mořskou úžinou Freo. Formentera a Ibiza bývají také často označovány jako Pityuské ostrovy (Borovicové ostrovy). Zatímco Ibiza je známa jako prázdninové letovisko, proslulé zábavou a bujarým nočním životem, její malá "sestřička" Formentera je pro mnohé zcela neznámým ostrovem a zároveň naprostým opakem Ibizy. O Formenteře se říká, že je doslova středomořským rájem a dosud zcela neobjeveným klenotem, který připomíná karibské oblasti. S těmito tvrzeními lze jen souhlasit. Formentera je ostrov klidu, neporušené přírody, romantických útesů a překrásných bílých pláží lemujících křišťálově čisté moře.

Číst dál...

Přírodní park Ses Salines

Přírodní park Ses SalinesEl Parque natural de Ses Salines d’Eivissa i Formentera

V jihovýchodní části ostrova Ibiza se rozkládá El Parque natural de Ses Salines d’Eivissa i Formentera, přírodní park s unikátním ekosystémem, který je od roku 1999 součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Tato lokalita s obrovským ekologickým významem  a bohatou faunou i flórou, zahrnuje jih Ibizy, sever ostrova Formentera, malé ostrůvky mezi nimi a mořské dno, které je v této oblasti pokryto velmi užitečným druhem mořské trávy Posidonia oceanica. Rostlina vytváří na dně moře tzv. "podmořské louky", které velmi přispívají k čistotě vody, okysličují ji a také ochraňují pláže a písečné duny před erozí, rostlina se vyskytuje pouze v oblasti Středozemního moře (jiný druh této rostliny najdeme jen u jižního pobřeží Austrálie).

Číst dál...

Puig de Missa

Puig de MissaPůvodní historické centrum Santa Eulària des Riu se nachází na nevysokém kopci nad městem. Kopec se nazývá Puig de Missa a stojí na něm řada architektonicky cenných staveb. Pokud se na vrchol vydáte od starého římského mostu Pont Vell nad řekou Riu, budete míjet půvabné malé domečky, které pocházejí z 18. století. Tou nejvzácnější a zároveň nejkrásnější budovou na samém vršku kopce, je bílý kostel Església de Santa Eulària. Tak jako mnoho jiných kostelů na Ibize, nesloužil jen jako místo k duchovnímu rozjímání, ale i k obranným účelům před nepřátelskými útoky. Ke kostelu, který pochází z 16. století, patří i fara s krásně upraveným okolím, které je osázeno středomořskými keři a bylinami. Součástí areálu je i hřbitov Cementeri des Puig de Missa.

Číst dál...

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Hledat